بستن
FA EN AR RU FR CHI

افتخارات فرهنگی

افتخارات سال ۹۶

 

موفقیت دانشجوی دانشگاه گیلان در جشنواره بین المللی اختراعات جهان در ژنو ۲۰ فروردین ۹۶

امیرحسین ابراهیمی دانشجوی رشته زیست شناسی  و دبیر انجمن علمی دانشجویی دانشگاه گیلان

که با حمایت دانشگاه در چهل و پنجمین دوره جشنواره بین المللی اختراعات جهان در ژنو شرکت کرده بود با اختراع خمیر کاغذ از گیاه آزولا موفق به کسب مدال طلا و دیپلم افتخار این جشنواره شد. شایان ذکر است به پاس ارزش اختراع نامبرده، جایزه ویژه وزارت علوم کشور رومانی که شامل مدال طلا و دیپلم افتخار می باشد توسط وزیر علوم رومانی به وی اهدا گردید.

 افتخار آفرینی نماینده منتخب نشریات دانشجویی دانشگاه گیلان

آیین اختتامیه دهمین جشنواره نشریات دانشجویان کشور که ۱۵شهریور ماه ۹۶ دردانشکده پزشکی شهید بهشتی با حضور مسئولین فرهنگی وزارت علوم، بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی و نامزدهای برگزیده جشنواره برگزار شد، نشریه دانشجویی واج دانشگاه گیلان، خوش درخشید.

نشریه دانشجویی واج با سردبیری خشایار حاجی پور و صاحب امتیازی انجمن علمی دانشجویی زبان و ادبیات انگلیسی، توانست مقام سوم کشوری در بخش طنز دهمین جشنواره سراسری رسانه و نشریات دانشجویی را از آن خود نماید. شایان ذکر است بیش از ۱۱۵۳ اثر در بخش طنز به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده بود.

 درخشش دانشجویان رشته نقاشی دانشگاه گیلان در بخش هنری سی و دومین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان

در سی و دومین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشگاه های کشور که به میزبانی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شد ۲ نفر از دانشجویان دانشگاه گیلان حائز رتبه های برتر در کشور شدند.

در مراسم اختتامیه که  ۱۹ الی ۲۲ شهریور ماه ۱۳۹۶ با حضور بیش از هزار دانشجو از صد و پنجاه دانشگاه کشور برگزار شد، آقای مهدی حسینی موفق به کسب مقام دوم در رشته نقاشی و خانم نگار روشن موفق به کسب مقام سوم در رشته نقاشی، بخش هنری سی و دومین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان شدند.

موفقیت دانشجویان دانشگاه گیلان در مرحله منطقه ای سی‌ ودومین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور

در سی‌ و دومین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور مرحله منطقه ای که در سطح مناطق ۲ و ۹ کشور در اردیبهشت ماه ۹۶ بابلسر برگزار گردید، سه نفر از دانشجویان اعزامی دانشگاه گیلان موفق به کسب مقام دوم و سوم رشته حفظ قرآن کریم شده و به مسابقات کشوری راه یافتند.

اسامی برگزیدگان:

ـ محسن حاجی حسینی: مقام دو رشته حفظ ۲۰ جز قرآن

ـ زهرا بخشی پور: مقام دوم رشته حفظ ۲۰ جز قرآن کریم

ـ مائده بحری فر: مقام سوم حفظ کل قرآن کریم