افتخارات فرهنگی

افتخارات سال 95

درخشش انجمن علمی دانشجویی در نهمین جشنواره ملی حرکت

دبیر کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه گیلان عضو سازمان جوانان جمعیت هلال احمر

فیلم کوتاه" منهای من"  که در کانون عکس و فیلم دانشگاه گیلان  تولید شده است در ششمین جشنواره ملی رویش کانون های فرهنگی هنری اجتماعی و مذهبی موفق به کسب رتبه سوم گردید.

درمراسم اختتامیه ششمین جشنواره ملی رویش کانون های فرهنگی هنری اجتماعی و مذهبی  که با حضور دکتر سیدضیاء هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، دکتر ایرجی مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، رئیس  و معاون  و مدیر فرهنگی دانشگاه صنعتی امیر کبیر و جمعی از مسئولان فرهنگی ۲۴ آذر ماه ۹۵ در دانشگاه صنعتی امیر کبیر برگزارشد در بخش فیلم کوتاه داستانی  این جشنواره از فیلم کوتاه" منهای من" به کارگردانی صادق حجتی با اهدای لوح سپاس، تندیس جشنواره و جایزه نقدی تقدیر گردید. شایان ذکر است صادق حجتی دبیر اسبق کانون فیلم و عکس دانشگاه گیلان نیز بودند.

در خشش دانشگاه گیلان در اولین جشنواره ملی کرسی‌های آزاداندیشی

اولین جشنواره ملی کرسی‌های آزاداندیشی با حضور جمعی از فعالان دانشجویی و مدیران ارشد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ۱۴  آذر ماه ۹۵ برگزار شد.در مراسم اختتامیه این جشنواره در دانشگاه علامه طباطبائی که با حضور دکتر سیدضیاء هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ۱۴  آذر ماه ۹۵ در دانشگاه علامه طباطبائی برگزار گردید، سه نفر از دانشجویان دانشگاه گیلان توانستند در سه بخش رقابتی نقد/ میزگرد/ مناظره اساتید مقام اول و سوم این مسابقات را کسب نماید.

بخش‌های تقدیر کسب رتبه نام اثر / دانشجو
نقد اول کرسی «بررسی و نقد پژوهش های اجتماعی ـ آذر ماه ۹۴» ـ  میثم علیزاده دانشجوی کارشناسی رشته علوم اجتماعی
میزگرد سوم سیاست خارجه دولت یازدهم ـ اردیبهشت ماه ۹۵ ـ مازیار نبی زاده دانشجوی ارشد رشته برنامه ریزی شهری
مناظره اساتید سوم طراحی هوشمند یک ادعای علمی ـ خرداد ماه ۹۵ ـ   حسین مسیگل دانشجوی دکتری  رشته قارچ شناسی

موفقیت دانشجوی دانشگاه گیلان در مسابقات سراسری قرآن کریم دانشجویان شاهد و ایثارگر

اولین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه هاو مراکز آموزش عالی ۲۲ و ۲۳ اردیبهشت ماه ۹۵ در شهر مشهد مقدس برگزار گردید.با عنایت به اعلام نتایج از سوی سازمان امور دانشجویان وزات علوم، تحقیقات و فناوری، خانم سیده مطهره میرنوری دانشجوی کارشناسی ارشد زیست شناسی دانشگاه گیلان و (فرزند رزمنده)؛ موفق به کسب رتبه سوم در رشته حفظ کل قرآن کریم در این دوره از مسابقات گردید.

شایان ذکر است ایشان همچنین به مرحله منطقه ای سی و یکمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان، که اردیبهشت ماه ۹۵ در دانشگاه حکیم سبزواری برگزار شد، راه یافت

افتخار آفرینی دانشجوی عضو انجمن علمی دانشجویی در المپیاد دانشجویی کشور

در بیست و یکمین المپیاد کشوری  که شهریور ماه ۹۵ به میزبانی دانشگاه تربیت مدرس تهران برگزار شد، ۶ نفر از دانشجویان دانشگاه گیلان حائز رتبه های برتر در کشور شدند.

آقای سینا اسمعیل زاده دانشجوی مقطع کارشناسی رشته الهیات و معارف ـ علوم قرآن و حدیث و دبیر انجمن علمی دانشجویی علوم قرآن و حدیث دانشگاه یکی از این برگزیدگان می باشد.

ایشان در این المپیاد حائز رتبه ۳ رشته معارف گردید.