افتخارات فرهنگی

افتخارات سال 94

افتخار آفرینی نمایندگان منتخب نشریات دانشجویی دانشگاه گیلان

درآیین اختتامیه نهمین جشنواره نشریات دانشجویان کشور که در روز پنجشنبه ۱۳ اسفند ماه ۹۴  در تالار علامه امینی دانشگاه تهران با حضور مسئولین فرهنگی وزارت علوم، بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی و نامزدهای برگزیده جشنواره برگزار شد نشریات دانشجویی دانشگاه گیلان دو عنوان اول و دومی را از آن خود نمود

۱ ـ علی رازگردانی شراهی (دانشجوی کارشناسی ارشد رشته شیلات، دانشکده منابع طبیعی) عضو هیئت تحریریه نشریه گیل آبزی کسب رتبه اول در بخش طرح و کاریکاتور نهمین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی کشور اسفند ماه ۹۴

۲ ـ صادق حجتی ( دانشجوی کارشناسی رشته معماری دانشکده معماری و هنر) مدیر مسئول نشریه نگاتیو کسب رتبه  دوم در بخش نشریات هنری نهمین جشنواره سراسری نشریات دانشجویی کشور

راهیابی دانشجویان دانشگاه گیلان به مرحله کشوری بخش شفاهی سی امین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه ها

با توجه به برگزاری مسابقات مرحله ی منطقه ای سی امین جشنواره دانشجویی قرآن و عترت دانشگاه های کشور که از تاریخ ۲۸ لغایت ۳۰ اردیبهشت ۹۴در دانشگاه گلستان برگزار گردید. چهار نفر از دانشجویان دانشگاه گیلان موفق به کسب رتبه وسهمیه اعزام به مرحله کشوری گردیدند.

اسامی دانشجویان منتخب:

ردیف نام و نام خانوادگی رتبه رشته رشته تحصیلی
۱ محمد ستمار اول حفظ ۵ جزء برق
۲ آریا دهقانی دوم حفظ ۲۰ جزء حقوق
۳ فاطمه همرنگی ویشکایی سوم حفظ ۵ جزء اقتصاد کشاورزی
۴ رقیه آقایی سوم تحقیق الهیات

کسب رتبه شایسته تقدیر در جشنواره ملی نوآوری های فرهنگی دانشجویان  ( از باران تا رویش)

با توجه به حضور دانشجویان دانشگاه گیلان در جشنواره ملی نوآوری های فرهنگی دانشجویان ( از باران تا رویش) که از سوی جهاد دانشگاهی استان البرز و با همکاری دانشگاه های سرایسر کشور برگزار گردید دو نفر از دانشجویان دانشگاه گیلان بعنوان «شایسته تقدیر» دست یافتند.

شایان ذکر است مراسم اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان این جشنواره در ۲۸ اردیبهشت ماه ۹۴ در دانشگاه خوارزمی کرج برگزار می گردد.

ردیف نام و نام خانوادگی رشته عنوان فعالیت بخش رتبه
۱ محمدرضا پژوهنده برق الکترونیک / کارشناسی

مشاعره قرآنی

 

ایده های خلاقانه فرهنگی شایسته تقدیر
۲ جاسم محمدی سر دبیر انجمن علمی علوم سیاسی / کارشناسی نشریه تدبیر و امید آثار و محصولات نوآورانه فرهنگی شایسته تقدیر

کسب رتبه اول و دوم در دومین جشنواره فرهنگی و هنری کارشناسان فرهنگی دانشگاه های کشور توسط کارشناسان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه گیلان در بخش شعر و گرافیک

در دومین جشنواره فرهنگی و هنری کارشناسان فرهنگی و اجتماعی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی غیر دولتی غیرانتفاعی تحت پوشش وزارت علوم  که به منظور دستیابی به یافته های فرهنگی، ادبی، هنری و خلاقانه کارشناسان فرهنگی دانشگاه ها برگزار گردید آقای یزدان خوشحال کارشناس کانونهای فرهنگی و هنری و اجتماعی دانشگاه رتبه اولدر بخش شعر و خانم مریم قنادی کارشناس امور فرهنگی و اجتماعی رتبه دوم در بخش گرافیک را کسب نمودند.

دومین جشنواره فرهنگی و هنری کارشناسان از روز ۱۵ دیماه ۹۴ در مجتمع عصر انقلاب آغاز شد و همزمان با آن نمایشگاهی از آثار کارشناسان برپا گردید. در روز دوم گرد همایی نیز کارشناسان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها در کارگاه های آموزشی شرکت کردند و پس از آن نیز نشست پرسش و پاسخی با حضور دکتر ایرجی مدیر کل فرهنگی و اجتماعی و کارشناسان دانشگاه ها تشکیل شد. در مراسم اختتامیه دومین جشنواره فرهنگی و هنری کارشناسان  که با حضور دکتر ایرجی مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و دکتر رحیم زاده مدیر کل سیاستگذاری و برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در مجتمع عصر انقلاب برگزار شد از کارشناسان برگزیده تجلیل شد.

شایان ذکر است بیش از ۹۴۶ اثر  از کارشناسان فرهنگی در بخش های قرآنی (قرائت، ترتیل،تحقیق و حفظ)، هنری(عکس، نقاشی، نقاشی خط، کاریکاتور، طراحی پوستر و موسیقی)، بخش فیلم(فیلم کوتاه، پویانمایی، ساخت تیزر و موبایل فیلم)، ادبی(داستان بلند، داستان کوتاه، نمایشنامه، فیلمنامه و شعر)، مقاله نویسی(مقالات علمی و ترویجی)، بخش کارآفرینی فرهنگی و ایده های فرهنگی به دبیرخانه دومین جشنواره فرهنگی و هنری کارشناسان ارسال شده بود.

درخشش انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه گیلان در هشتمین جشنواره ملی حرکت

هشتمین جشنواره ملی و اولین جشنواره بین‌المللی حرکت ویژه انجمن‌های علمی دانشجویی با تاکید بر ارتباط میان انجمن‌های علمی دانشجویی، جامعه و صنعت ، ۱۷ تا ۲۱ مهرماه با حضور نمایندگان انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور با حضور دو هزار ۵۰۰ اثر از ۷۰۰ انجمن علمی ۷۶ دانشگاه کشور در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

در مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره ملی حرکت دانشگاههای سراسر کشور از انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه گیلان در حوزه نشریات علمی دانشجویی تقدیر گردید.

در حوزه نشریات، نشریه کوشیار انجمن علمی ریاضی دانشگاه گیلان به عنوان انجمن علمی برگزیده و  نشریه گیل آبزی انجمن علمی محیط زیست دانشگاه انجمن علمی قابل تقدیر معرفی شد.

شرکت تیم رباتیک دانشگاه گیلان NEK در سومین دوره مسابقات کشوری رباتیک خیام

تیم رباتیک NEK دانشگاه گیلان متشکل از یک گروه سه نفره از دانشجویان سه رشته‌ی ضروری تشکیل یک تیم رباتیک یعنی مهندسی کامپیوتر،برق و مکانیک(آقایان کیهان لطیف‌زاده، احسان فلاح و نیما بیداریان) در سومین دوره ی مسابقات رباتیک کشوری خیام (لیگ ربات های مین یاب خودکار) که ۱۲ لغایت ۱۴ شهریور ۱۳۹۴ دردانشگاه آزاد اسلامی نیشابور برگزار گردید شرکت نمود و از بین ۲۲ تیم شرکت کننده مقام هشتم را کسب نماید.

اعضای تیم رباتیک NEK اولین کسانی هستند که برای دانشگاه گیلان در لیگ رباتهای مین یاب تیم تشکیل داده اند. این تیم در اولین تجربه ی خود، با شرکت در سومین دوره ی مسابقات خیام علاوه بر کسب مقام قابل قبول در بین تیم های حاضر توانست تجربیات خود را در این زمینه تکمیل کند و انگیزه ی لازم برای شرکت در مسابقات معتبر بعدی را به دست آورد .

معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه گیلان در نظر دارد با  هدف حمایت از این فعالیت های علمی، دانشجویان را در گسترش فعالیت های دانشگاه در زمینه ی رباتیک  و رشد و شکوفایی استعدادهای برتر در زمینه ی هوش مصنوعی و رباتیک تشویق و ترغیب نماید.

کسب رتبه برتر دانشگاه گیلان در دو حوزه صیانت از حقوق شهروندان و عفاف و حجاب

بر اساس گزارش اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان ـ  ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی استان در دوحوزه صیانت از حقوق شهروندان و عفاف و حجاب ـ دانشگاه گیلان از میان ۶۸ دستگاه ارزیابی شده استان ، حائز رتبه دوم در اجرای برنامه های ۱۲ گانه حقوق شهروندی و رتبه پنجم در حوزه برنامه های ۱۱ گانه عفاف و حجاب گردید.