بستن
FA EN AR RU FR CHI

بازگشت به صفحه کامل

جلسه تشریح جزییات جشنواره و رونمایی از پوستر دومین جشنواره ملی رفاقتی موسیقی

جلسه تشریح جزییات جشنواره و رونمایی از پوستر دومین جشنواره ملی رفاقتی موسیقی


جلسه تشریح جزییات جشنواره و رونمایی از پوستر دومین جشنواره ملی رفاقتی موسیقی

اظهارات دبیر جشنواره رفاقتی:

بنابر گفته علیرضا شاهینی دبیر  جشنواره، رویکرد اصلی جشنواره رفاقتی ایجاد بستری مناسب و در خور شَان دانشجویان و همچنین همدلی و رفاقت بین اهالی جامعه موسیقی دانشجویان ایران است. این جشنواره تنها جشنواره دانشجویی غیر رقابتی در سطح ایران است که به همت کانون موسیقی دانشگاه گیلان برگزار می شود. دومین دوره این جشنواره به تاریخ ۲۴ الی ۲۶ آذر ماه ۹۸ از ساعت ۱۳ در تالار مطهری دانشگاه گیلان برگزار خواهد شد.

تفاوت جشنواره با سایر جشنواره های موسیقی در سطح کشور ؛

دبیر جشنواره ضمن اشاره به رفاقتی و نه رقابتی بودن جشنواره، اذعان داشتند که خدماتی که به شرکت کنندگان در این جشنواره ارائه می شود از تفاوت های بارز این جشنواره با جشنواره های مشابه است

تمامی شرکت کنندگان هدایای مالی، لوح تقدیر و تندیس یادبود جشنواره را دریافت خواهند کرد و برای تبلیغات آنها پوستر و تیزر اختصاصی منتشر خواهد شد و از آثار اجرایی آنها ضبط صوتی تصویری تهیه و در اختیارشان قرار خواهد گرفت.

در ارتباط با آثار ارسالی؛

تمامی شرکت کنندگان تا ۱۵ آبان ۹۸ مهلت داشتند آثار خود را به جشنواره ارسال کنند. حدود ۷۰ اثر توسط بیش از ۳۰۰ هنرمند در قالب تکنوازی، دو نوازی و گروه‌ نوازی در بخش های موسیقی دستگاهی، نواحی و سازهای کوبه ای ایرانی در سایت جشنواره آپلود و مورد بازبینی هئیت داوران برای ارزیابی در مرحله اول قرار گرفت و در نهایت ۲۲ اجرا توسط بیش از ۶۰ هنرمند برای حضور در مرحله نهایی و اجرای صحنه ای پذیرفته شدند.

دبیر جشنواره علت عقب افتادن زمان برگزاری جشنواره از زمان اولیه ای که مطرح شده بود را قطعی سراسری اینترنت و مشکلی که این موضوع در اطلاع رسانی ها ایجاد کرد بیان نمود.

همچنین از حضور استاد بهداد بابایی و دیگر اساتید حوزه موسیقی به عنوان مهمانان ویژه این دوره جشنواره خبر داد. 

اظهارات استاد حبیب دوست، ناظر هنری جشنواره ؛

استاد حبیب دوست ضمن ابراز خرسندی از برگزاری دومین دوره این جشنواره ، برگزاری آن را از ایده تا عمل بر دوش دانشجویان دانستند و از فعالیت های اعضا کانون موسیقی دانشگاه گیلان تقدیر کردند.

همچنین تاکید کردند که به عنوان ناظر هنری و حساسیت هایی علمی که بر روی فعالیت های دانشگاهی دارند، ضمن تشریح فیلترهای تخصصی در ارزیابی آثار برای هیئت داوران، پیشنهاد داوری آثار با روش نابینا و ناشناس رو مطرح نمودند که در آن دوران محترم بدون اطلاع از مشخصات شرکت کننده صرفا به ارزیابی کیفی اجرای اثر می پردازند.

اظهارات استاد مهدی علومی ، نماینده هیئت داوران جشنواره ؛

استاد علومی نیز ضمن تقدیر و تشکر از کادر اجرایی جشنواره به تشریح و گزارشی از داوری آثار ارسالی به جشنواره پرداختند.

داوری آثار را اساتید گروه موسیقی دانشگاه گیلان به انجام رساندند و استادان گرامی مهدی علومی ، روزبه رحیمی، کیارش روزبهانی، حسین خوش‌چهره ، بهرام جمالی از اعضا هیئت داوری جشنواره بودند. 

سیستم داوری همانطور که جناب استاد حبیب دوست فرمودند بصورت ناشناس انجام گرفت و با چارتی که تهیه و در اختیار داوران قرار گرفت بر اساس استانداردهایی که تعیین شده بود ، اعضا هیئت داوران نمراتی را برای هر اثر در نظر گرفتند در نهایت افرادی که بالاترین نمرات را اخذ نمودند ، برای مرحله نهایی و اجرای صحنه ای جشنواره پذیرفته شدند.

اظهارات دکتر علی یعقوبی، مدیر امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه گیلان؛

دکتر یعقوبی هم ضمن تقدیر ویژه از تمامی دست اندرکاران برگزاری جشنواره، به تشریح مراحل تصویب این طرح از اولین دوره برگزاری آن تا امروز در شورای فرهنگی و پُرتُکُل اداری دانشگاه پرداخت و موسیقی را پدیده‌ای با کارکردی چندگانه در زمینه های فرهنگی و اجتماعی خواند.

 

آدرس کوتاه :