بستن
FA EN AR RU FR CHI

بازگشت به صفحه کامل

اخلاق و خانواده

اخلاق و خانواده


اخلاق و خانواده

 دبیر  کانون شماره همراه استاد مشاور شماره همراه
مونا رمضان زاده   دکتر محمد کیان پور  

سایت کانون اخلاق و خانواده

آخرین اخبار و اطلاعیه

 

مهربانی... یک دقیقه بیشتر

جشن ازدواج دانشجویی

کارگاه آموزشی ازدواج، تشکیل و تداوم با عنوان «که عشق اسان نمود اول»

کارگاه آموزشی ازدواج، تشکیل و تداوم با عنوان «که عشق اسان نمود اول» توسط کانون  دانشجویی اخلاق و خانواده دانشگاه گیلان در تاریخ 8 خرداد ماه 97 در سالن اجتماعات دانشکده علوم پایه برگزار شد. در این کارگاه، دکتر امیر قربانپور عضو هیأت علمی گروه علوم تربیتی دانشگاه به مدت دو ساعت برای دانشجویان در خصوص ازدواج و تشکیل و تداوم خانواده صحبت کردند. سپس کلیپی در خصوص موضوع برنامه، برای مخاطبان پخش شد. در پایان برنامه از خانم زهرا بخشی دبیر سابق کانون و آقای قاضی هم بابت زحماتی که برای کانون کشیده بودند، تجلیل شد. با توجه به تلاقی برنامه با ماه مبارک رمضان، از مخاطبان برنامه با افطاری، پذیرایی انجام گرفت.

نشست معرفتی با موضوع "گپ و گفت خودمونی عروس آینده 2 "

کانون دانشجویی اخلاق و خانواده دانشگاه نشست معرفتی با موضوع "گپ و گفت خودمونی عروس آینده 2 " را با حضور خانم مقدم کارشناس ارشد روانشناسی  به مدت 3 جلسه  از تاریخ 9 اردیبهشت ماه 97 روزهای یک شنبه و سه شنبه  از ساعت 19 تا 20 در نماز خانه خوابگاه انصاری برگزار نمود. در این دوره تعریف و ضرورت مشاوره پیش از ازدواج برای دانشجویان توضیح داده شد که مشاوره پیش از ازدواج چه ضرورتی دارد و چه کارهایی در این مشاوره صورت می گیرد.مدت و چگونگی آشنایی پیش از ازدواج واصولی که در مدت آشنایی باید رعایت شود و دو مورد مهم در مشاوره پیش از ازدواج، چه مواردی باید در شناخت پیش از ازدواج ملاک قرار گیرد؟ یکی از سوالات مهم در ازدواج  هدف من از ازدواج چیست؟؟؟؟؟ چه نکاتی را نباید به طرف مقابل بگوییم؟ چه نکاتی را باید بگوییم؟؟؟ سوالاتی که در جلسه خواستگاری پرسیده می شود و به ما در شناخت هرچه بهتر و بیشتر طرف مقابل کمک میکند.

ویژه برنامه جشن نیمه شعبان و روز معلم

جشن میلاد حضرت فاطمه (س) در خوابگاه شهید انصاری

برپایی نمایشگاه توسط کانون مهارت آموزی و کانون اخلاق و خانواده

کانون مهارت آموزی با همکاری کانون اخلاق و خانواده دانشگاه گیلان تعدادی مقنعه که توسط دانشجویان دانشگاه گیلان تولید شده بود را به معرض دید دانشگاهیان قرار دادند. این نمایشگاه از تاریخ 12 لغایت 23 اسفند ماه 96 در دانشکده ادبیات و علوم انسانی، از تاریخ 12 لغایت 19 اسفند ماه 96 در محل روبه روی سلف دانشکده علوم پایه و در تاریخ 20 و 21 اسفند ماه 96 در جلوی سلف دانشکده تربیت بدنی برپا گردید.

جشن ازدواج دانشجویی

گرامی داشت روز جوان به مناسبت میلاد حضرت علی اکبر(ع)

زمان : 18 اردیبهشت ماه 96

   

شعر داغ لاله ها

"دهه فاطمیه"

 زمان :10 اسفند ماه 1395

ویژه برنامه شهادت حضرت زهرا(س) شامل دو بخش برپایی نمایشگاه (با دو محوریت سیره زندگی حضرت زهرا (س) و شهادت ایشان ) و همچنین پخت آش نذری بود.

 

جشن ازدواج دانشجویی «والاترین رسم عاشقی»

کانون فرهنگی اخلاق و خانواده دانشگاه گیلان  به مناسبت ۲۵ ذی الحجه مصادف با ۶ مهر 95 "روز تکریم خانواده" و با هدف تقویت بنیان خانواده دانشجویان متأهل، جشن ازدواج دانشجویی «والاترین رسم عاشقی» را برگزار نمود. بخش های مختلف این برنامه عبارت بود از : ۱- کارگاه مشاوره ای برای دانشجویان متاهل با حضور  آقای دکتر صادقی، عضو هیئت علمی دانشگاه گیلان ۲- برگزاری مراسم خطبه عقد برای سه زوج جوان دانشجو توسط حاج آقای عبدی ۳- اجرای موسیقی زنده توسط هنرمند روشن دل (آقای قربانی) ۴- اجرای مسابقه و اهدای جایزه ۵- برش کیک جشن توسط عروس وداماد ۶- اهدای بسته فرهنگی به دانشجویان ۷- غرفه مشاوره فردی برای دانشجویان متاهل و مجرد ۸- پذیرایی با کیک و شربت و همچنین قرعه کشی این مراسم از ساعت ۱۴:۳۰الی ۱۸روز سه شنبه مورخ ۹۵/۰۷/۰۶در تالار حکمت دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه برگزار گردید.

1 33

دورهمی رمضانی کانون اخلاق وخانواده

تقدیر وتشکر از فارغ التحصیلان کانون ـ و گرامیداشت میلاد امام حسن (ع) ـ 2تیرماه 1395 ( ه.ش)مصادف با 16

رمضان المبارک 1437 (ه.ق)

 

 ram1 ram2 rr  untitled-2 untitled-3 untitled-4  untitled-6

جشن روز معلم یازدهم اردیبهشت ماه 95

  DSC07411 DSC07415 DSC07428 DSC07432 DSC07434 DSC07445 DSC07461 1

کشتی پهلو گرفته( ویژه برنامه شهادت حضرت زهرا(س) )

زمان :94/12/18

قسمتهای مختلف برنامه: نمایشگاه آه فاطمی (عکس ونمادسازی)،سخنرانی،پخت آش، بسته های فرهنگی( این بسته شامل، کتاب سیره اخلاقی وسبک زندگی حضرت زهرا(س) ، کتاب کشتی پهلو گرفته، فلش کارت نسیم بهشت و همچنین طومارهایی  با استفاده از متن های ادبی غمنامه حضرت زهرا(س))، پذیرایی باپخش چای و شربت

 

  1   4 5 6   9 10 11 12 13 14  16 17 18 8

نشست معرفتی با موضوع"گپ و گفت خودمونی عروس آینده"

کانون اخلاق و خانواده معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه پس از برگزاری سلسله جلسات مشاوره ی خوابگاهی سال گذشته واستقبال از برنامه و بررسی نتایج نظرسنجی آن طرح و نیاز دایمی دانشجویان نسبت به تبین مسائلی با موضوع و محوریت انتخاب و ازدواج و مسایل قبل و بعد از ازدواج ، شرایطی جهت حضور یک راهنمای عالم و مذهبی در راستای رفع مشکلات و پاسخ به سوالات بی شمار و متعدد آنان ایجاد کرد. خوابگاه های دانشجویی یقینا" میزبان عزیزانی هستند که از خانواده ی خود به عنوان مرکز اصلی مشورت و تصمیم گیری، دور هستند و بلاشک برگزاری چنین جلساتی برای اینگونه دانشجویان ضروری و جزء حقوق آنان محسوب می شود. نشست معرفتی با موضوع"گپ و گفت خودمونی عروس آینده" با حضور خانم مقدم ـ کارشناسی ارشد روانشناسی ـ به مدت 4جلسه، یکشنبه ها و سه شنبه ها از ساعت19 الی 20:30 در نمازخانه بلوک3خوابگاه دختران بنت الهدی برگزار گردید. بخش های مختلف طرح عبارت بود از: الف) ارائه ی مباحث استاد به دانشجویان در رابطه با موضوع مشخص هرجلسه و در انتها انجام پرسش و پاسخ. ب) قرعه کشی و اهدای پنج کارت شارژ دوهزارتومانی به همراه یک کتاب

ج) پذیرایی و توزیع فرم نظر سنجی

a2 a1 a3

جشن دانشجویی به مناسبت 17 مهر روز تکریم خانواده

آدرس کوتاه :