جغرافیا

12 08 2015
کد خبر : 4223485
تعداد بازدید : 89
 دبیر انجمن علمی شماره همراه استاد مشاور شماره همراه
نازنین عباسی      

آخرین اخبار و اطلاعیه

 

نشست علمی معلولین و فضای شهری

گردش علمی به مناسبت روز ملی روستا

برگزاری سلسه طرح های آموزش جغرافیا در مدارس

انجمن علمی دانشجویی جغرافیا برای برگزاری سلسه طرح های ترویج جغرافیا در مدارس شهر رشت، در روز یکشنبه مورخ 29/2/98  در  دبیرستان دخترانه 17 شهریور شهر رشت حضور یافت. در این طرح هدف اصلی آشنایی دانش آموزان با رشته جغرافیا، ابزارهای رشته، کاربرد و پیشرفته ای آن بود لذا در یک کلاس 35 نفره از دانش آموزان سال سوم رشته انسانی حضور داشتند.

در این طرح مرضیه سالم بعنوان دبیر انجمن علمی گروه جغرافیا و دانشجوی ترم آخر دوره کارشناسی برای دانش آموزان از مفهوم علم جغرافیا و دنیای گسترده و پیچیده آن صحبت نمودند و سپس معصومه محبتی دانشجوی ترم آخر کارشناسی رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری برای دانش آموزان از نرم افزارهای رشته جغرافیا مطالبی را بیان نمود تا دانش آموزان هرچه بیشتر و بهتر با این فضا آشنا شوند.

این طرح با استقبال بسیار خوب مدارس همراه بوده و در آینده نیز در دیگر مدارس رشت برگزار خواهد شد.

مناظره دانشجوییِ «بحران آب در ایران»

در ابتدای این برنامه، دکتر یاسوری و همچنین خانم دکتر راد گودرزی طرح بحث کردند.در ادامه مناظره کنندگان از دو گروه موافق و منتقد، هرگروه جمعا به مدت 16 دقیقه به مناظره پرداختند.در پایان نیز اساتید محترم به جمع ­بندی و تفسیر دو گروه پرداختند.  

    

انتقال آب دریای خزر

دورهمی دانشجویان کارشناسی جغرافیا؛ ورودی 92

انجمن علمی داشجویی گروه جغرافیا دانشگاه گیلان بمناسبت فارغ التحصیلی دانشجویان ورودی 92 این برنامه را برگزار نمود. در این برنامه دکتر شکرگزار مدیر گروه جغرافیا دانشگاه و دکتر یاسوری استاد مشاور انجمن جغرافیا صحبت نمودند. پس از اساتید، دانشجویان حاضر در جمع برای صحبت دعوت شد تا خاطرات، انتقادات و نقطه نظرات خود را بیان نمایند. و در پایان از افرادی که برای موفقیت این انجمن تلاشهای زیادی نمودند تقدیر شد.

 

 

نشست تخصصی بررسی مسائل شهری دو رودخانه شهر رشت زرجوب و گوهر رود

جغرافیای سیاسی خاورمیانه؛ رهیافت ها و افق های فراسو

واکاوی دلایل نصب و حذف خطوط بی آر تی در شهر رشت

ترویج جغرافیا در مدارس

نشست اعضای انجمن علمی دانشجویی جغرافیا دانشگاه گیلان

انتخاب دبیر دانشگاه گیلان بعنوان نایب دبیر دوره دوم اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی جغرافیا

دومین مجمع اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی جغرافیا، 28 و 29 آذر ماه سال 1396  به میزبانی دانشگاه خوارزمی و با حضور 27 نفراز نمایندگان دانشگاه های کشور در خانه اندیشمندان علوم انسانی تهران،برگزار شد. مرضیه سالم دبیر انجمن علمی جغرافیا دانشگاه گیلان نیز که در این نشست حضور داشت پس از انتخابات بعنوان نایب دبیر دوره دوم اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی جغرافیا کشور انتخاب گردید.

معارفه رشته جغرافیا ورودی ۹۶ دانشگاه گیلان

برگزاری نخستین همایش ملی دانشجویی جغرافیا و برنامه ریزی

کرسی آزاد اندیشی" سیر تاریخی و منطقه ژئوپلتیک خلیج فارس"

نمایشگاه عکس خلیج فارس جشنواره ملی دانشجویی عکس «خلیج فارس»

کلاس زبان تخصصی جغرافیا

زمان : روزهای چهارشنبه ساعت 15  الی 16 کلاس : 29 

دانشکده ادبیات و علوم انسانی تعداد شرکت کننده : 20

نشست تخصصی با محوریت تفکیک از مبدأ

طرح ترویج علوم جغرافیایی در مدارس

جلسه معارفه ورودی 95 گروه جغرافیا

شرکت در گزارش اولین اجلاس اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی جغرافیا کشور

اولین اجلاس اعضای شورای مرکزی اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی جغرافیا روز پنجشنبه 95/8/27 در دانشگاه خوارزمی برگزار گردید و حجت گلچین فر دبیر انجمن علمی جغرافیا دانشگاه گیلان و نائب دبیر اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی جغرافیا کشور حضور داشتند. مصوبات جلسه:

  • عنوان نشریه ویژه اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی جغرافیا
  • زمان برگزاری اولین جشنواره ملی افق جغرافیا، ویژه انجمن های علمی دانشجویی جغرافیا
  • طراحی سایت ویژه اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی جغرافیا
  • طراحی فرم ویژه اعضای شورای مرکزی اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی جغرافیا

 

2 3

برد انجمن علمی جغرافیا

از21-28 آبان 95: موضوع برد در این هفته عناصرجاذبه شهری بود که در زیر به چندمورد از آن اشاره می شود: 1- خرده فرهنگ مبتنی برفعالیت 2- خرده فروشی تخصصی 3- تولید وساخت 4-آموزش نهادی و اداری 5- وقایع برنامه ریزی شده و...

1

سومین دوره کلاس آموزش نرم افزارauto cad

انجمن علمی دانشجویی گروه جغرافیا دانشگاه گیلان برای ارتقای سطح علمی دانشجوی ان مقطع کارشناسی وکارشناسی ارشددرحال برگزاری کلاس آموزش نرم افزار اتوکد می باشد. این کلاس درروزهای یکشنبه هرهفته درکارگاه گروه جغرافیا در دانشکده ادبیات وعلو م انسانی دانشگاه گیلان ساعت13-15 توسط یکی ازدانشجویان کارشناسی ارشدتدریس می شود و به مدت ۱۲ جلسه ادامه دارد.

1 2 3

حضور در اولین مجمع اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی جغرافیا

اولین مجمع اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی جغرافیا در روز چهارشنبه مورخ ۱۴ مهر ۹۵ در دانشگاه خوارزمی برگزار شد. در انتخابات این اتحادیه آقای گلچین فر از دانشگاه گیلان به عنوان نائب دبیر انتخاب گردید. نتایج انتخابات: دبیر: خانم گلشنی از دانشگاه خوارزمی نایب دبیر: آقای گلچین فر از دانشگاه گیلان اعضای شورای مرکزی: آقایان جوادی از دانشگاه زنجان، شاهی از دانشگاه فرهنگیان پردیس شهید رجایی قزوین و خانم آذرنیو از دانشگاه فرهنگیان پردیس امیرکبیر البرز اعضای علی البدل شورای مرکزی: آقای علیزاده از دانشگاه فردوسی مشهد و خانم غلامی از دانشگاه بزرگمهر قائنات بازرس: آقای ملکی از مرکز پیام نور اراک بازرس علی البدل: آقای بیزه از دانشگاه فردوسی مشهد

untitled-2 ed-1

پخش فیلم «در دنیای تو ساعت چند است؟»

انجمن علمی دانشجویی جغرافیا دانشگاه گیلان برای آشنایی هر چه بیشتر دانشجویان با فضای شهری علی الخصوص شهر رشت که یکی از شهرهای استان گیلان است این طرح را اجرا نمود. پخش فیلم «در دنیای تو ساعت چند است؟»در روز دوشنبه مورخه 95/02/06 در تالار حکمت دانشکده ادبیات و علوم انسانی برگزار گردید. فیلم «در دنیای تو ساعت چند است؟» به کارگردانی صفی یزدانیان که روایتی از بازگشت گلی (لیلا حاتمی) بعد از 20 سال از فرانسه و جامعه ای به مراتب مدرن تر به زادگاهش شهر رشت است را بازگو می کند و فضایی نوستالژیک برای او تداعی می کند. فیلم برداری و قاب بندی آن در کوچه های قدیمی شهر رشت، لاهیجان و بندر انزلی و بازار سنتی رشت و همچنین منزل مسکونی بسیار قدیمی و این حس نوستالژیک را برای مخاطب نیز تداعی می کند. در این فیلم خبر از جامعه ای مدرن و تکنولوژی های ارتباطی عصر حاضر نیست و فیلم ساز تلاش کرده تا دنیایش عاری از هر گونه عناصر جامعه صنعتی باشد.

پس از اتمام فیلم دکتر شکرگزار عضو هیأت علمی و مدیر گروه جغرافیا تحلیل کوتاهی از فیلم برای دانشجویان ارائه داده و بازگو کردند. این فیلم تصویری از یک شهر رویایی با بناهای تاریخی و معماری بومی در محلات قدیمی شهر همراه با صفا و صمیمیت مردمانی که در آن زندگی می کنند و همینطور اظهار داشتند فیلم های شهری به جز ویژگی های بصری و تکنیک های سینمایی، از قابلیت بالایی در معرفی و شناساندن زوایای مختلف یک شهر به عموم برخوردارند.

 

a b cphoto_2016-04-22_22-19-21

کلاس آموزش  Auto CAD

انجمن علمی گروه جغرافیا دانشگاه گیلان برای ارتقای سطح علمی دانشجویان در واحدهای عملی خود در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد کلاس های عملی اتوکد را برگزار نمود. برگزاری این کلاسها در روز های یکشنبه هر هفته در کلاس سمعی بصری در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه گیلان در ساعت های 15-17 و 17-19 توسط یکی از دانشجویان کارشناسی ارشد انجام گرفت و  تا پایان اردیبهشت ماه 95 به مدت 12 جلسه ادامه داشت.

er we

نشست پروژه های ترافیکی شهر رشت

در این نشست که به همت انجمن علمی دانشجویی جغرافیا در روز یکشنبه مورخ ۹۴/۱۲/۰۹ در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد، مهمانان ویژه، اعضای شورای شهر و رئیس کمیسیون ترافیک شهر رشت، معاونت حمل و ترافیک شهر رشت، رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی، نماینده فرهنگی و اجتماعی دانشکده، اعضای هیأت علمی گروه شهرسازی و جغرافیا دانشگاه گیلان و دانشجویان رشته های جغرافیا و شهرسازی حضور داشتند.

این نشست با هدف ابهام زدایی از طرح ها و پروژه های ترافیکی در دست اجرای شهرداری رشت و بحث در رابطه با سه محور اساسی: طرحهای ترافیکی در دست اجرا، اثرات طرحهای فوق و آینده و توسعه طرحهای فوق توسط اعضاء انجام شد. که تا حد زیادی این ابهامات به صورت صحیح کامل توسط مسئولین شهری پاسخ داده شد.

بعد از بحث و تبادل نظرات اعضای نشست، سوالاتی توسط حاضرین مطرح گردید که توسط مسئولین شهری پاسخ داده شد.

3 2

1

نشست بررسی توسعه گیلان با عنوان توسعه شهری

نشست بررسی توسعه گیلان با عنوان توسعه شهری که در تاریخ 94/11/28 در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد که با سخنرانی سه چهره همراه بود؛دکتر اسماعیل ملک اخلاق رئیس مرکز آموزش مدیریت دولتی کشور، دکتر محمدعلی ثابت قدم شهردار رشت ودکتر یونس رنجکش سرپرست اداره کل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری گیلان.

a d f h s

دسته بندی :
page
دانشکده ادبیات و علوم انسانی