روانشناسی

12 08 2015
کد خبر : 4223341
تعداد بازدید : 71

دبیر انجمن علمی

شماره همراه استاد مشاور شماره همراه
فاطمه جعفرپور   دکتر ایرج شاکری نیا  

آخرین اخبار و اطلاعیه

 

کارگاه کمک کننده رشد شخصی

دوره خودشناسی

کارگاه مهارتهای ارتباطی

کارگاه  اصول و تکنیک گروه درمانی

شکست عاطفی

کارگاه آموزشی اختلالات خواب

تربیت جنسی کودکان

کارگاه درمان اختلال وسواس

دوره آموزش جامع پایان نامه نویسی

دوره آموزش پروپوزال نویسی

دوره جامع آموزش مقاله نویسی

کارگاه آموزشی تشخیص اختلال وسواس

کارگاه آموزشی مدیریت روابط عاطفی

دوره ی کارگاه روانشناسی با موضوع مدیریت روابط عاطفی ( با محوریت روابط شکست خورده ) توسط انجمن علمی روانشناسی برگزار شد که با حضور مدرس مربوطه استاد عذرا زبردست ، عضو هیات علمی گروه روانشناسی و44نفر دانشجویان همراه بود . این دوره از کارگاه روانشناسی در یک جلسه ی سه ساعته در روز یکشنبه تاریخ 97/9/25 در مرکز مشاوره ی دانشگاه گیلان برگزار شد. رئوس مطالب مطرح شده در کارگاه به شرح ذیل می باشد :

 • تعریف نشانگان ضربه ی عشق
 • عواملی که موجب می شود ضربه ی عشق اتفاق بیافتد
 • واکنش ها پس از شکست در روابط عاطفی
 • مکانیسم دفاعی ناپخته
 • چگونه در یک رابطه بهینه سرمایه گذاری روانی کنیم ؟
 • چگونگی رفتار صحیح پس از شکست عاطفی
 • تعریف پیمان شکنی یا خیانت
 • عمده ترین علل خیانت
 • واکنش افراد باقی مانده در خیانت
 • واکنش روانشناختی – سوگ
 • تصمیم گیری برای ادامه ی زندگی یا جدایی
 • دلایل تایید حل مساله به شیوه ی ادامه ی زندگی
 • دلایل تایید حل مساله به شیوه ی جدایی
 • طرح درمان به صورت برگشت به رابطه
 • راهکار های رواندرمانه

در اواسط کارگاه استاد  پرسشنامه ی ضربه ی عشق  را ارائه نمود .این پرسشنامه برای همه ی دانشجویان حاضر در جلسه تهیه شده بود . استاد برای ارائه مطالب کارگاه از اسلاید های پاورپوینت استفاده نمود .زمانی برای پرسش و پاسخ نیز اختصاص داده شد که با استقبال همراه بود. در طی کارگاه برای درک بهتر ، مطالب با مثال توضیح داده شد .شرکت در این کارگاه باحضور دانشجویان رشته ی روانشناسی و غیر روانشناسی دانشگاه گیلان و سایر دانشگاه ها بر گذار شد .

درخشش دانشگاه گیلان و انجمن های علمی دانشجویی در جشنواره ملی حرکت

کارگاه تنظیم شناختی هیجان

نشست هم اندیشی دانشجویان روانشناسی

نخستین نشست کتابخوانی دانشجویان روانشناسی

نمایش و نقد و بررسی فیلم سینمایی سیزده

مراسم معارفه دانشجویان جدیدالورود رشته ی روان شناسی ورودی 96

مراسم معارفه دانشجویان جدیدالورود رشته ی روان شناسی ورودی 96در روز یکشنبه 96/7/30 باحضور اساتید این رشته و 70 نفر از دانشجویان ورودی جدید برگزار گردید. سخنرانان این جلسه دکتر ایرج شاکری نیا مدیر گروه روانشناسی دانشگاه گیلان، عذرا دکتر زبردست عضو هیئت علمی گروه زوانشناسی دانشگاه و دکتر رضا سلطانی و  دکتر سجاد رضایی و همچنین مهرزاد امیدواردبیرشورای دبیران انجمن های علمی دانشگاه گیلان بود.

سومین نشست سالانه اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی روانشناسی، مشاوره و علوم تربیتی کشور در دانشگاه گیلان

سومین مجمع سالانه اتحادیه انجمن های علمی روانشناسی، مشاوره و علوم تربیتی ایران روز پنجشنبه مورخ 96/7/27 ،9صبح با حضور 38عضو در دانشگاه گیلان برگزار گردید. در طی این جلسه  خانم دکتر کریمی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه گیلان سخنرانی نمودند و در ادامه و با حضور خانم زارع کارشناس انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه گیلان اساسنامه مصوب پیشین بررسی گردید و در خصوص کلیات این اساسنامه بحث شد و با توجه به نظرات و پیشنهادات شرکت کنندگان تغییرات و اصلاحات لازم انجام شد. در ابتدا: درخصوص حضور و مشارکت یا عدم حضور و عدم مشارکت انجمن و اعضای رشته علوم تربیتی با اتحادیه حاضر بحث شد و جوانب مختلف حضور یا حذف مطرح گردید، در نهایت امر با اکثریت آرا نام علوم تربیتی به عنوان اتحادیه حاضر افزوده گشت و طبق تبصره موجود قرار بر اختصاص بازه ی زمانی یک ساله به این رشته جهت تشکیل اتحادیه مجزا شد بدین صورت که اگر اتحادیه مجزا تشکیل شد در مجمع سال آینده اعلام گردد و رشته علوم تربیتی جدا شود در غیر این صورت تبصره موجود حذف گردد و اگر در مجمع های سالانه تعداد به حدنصاب لازم رسید در همان مجمع تشکیل اتحادیه مجزا علوم تربیتی تصویب شود. در گام بعدی در خصوص کمیته های پیشین موجود، نحوه ی کارکرد و گزارش کار آن ها بحث شد و پیشنهادات در مورد کمیته های جدید دریافت شد و تصمیم گیری نهایی به شرح زیر اتخاذ گشت: کمیته های آموزش و توسعه و جذب که از کمیته های قبلی بودند با نظر اکثریت افراد حاضر باقی ماندند و کمیته ی مالی حذف گشت. کمیته های نشریه، علوم تربیتی، علوم شناختی، روابط عمومی، پژوهش، روان شناسی مثبت و روان شناسی اجتماعی به عنوان کمیته های جدید مطرح گشتند و به رای گذاشته شدند، از این بین با توجه به آرای به دست آمده تصمیم به تشکیل کمیته های نشریه، علوم تربیتی، علوم شناختی، روابط عمومی و پژوهش شد و با ایجاد کمیته های روان شناسی مثبت و روان شناسی اجتماعی مخالفت گشت.مابقی بندهای اساسنامه بدون تغییر تائید و ثبت گشت. سپس شرح وظایف هرکدام از کمیته های تشکیل شده بررسی گردید و در خصوص وظایف اعضای شورای مرکزی و بازرسان توضیح داده شد و گزارش فعالیت های دوره اخیر اتحادیه مفصلا توضیح داده شد و برنامه های پیش رو مطرح شد. در نهایت کاندیدای محترم اعلام حضور کردند و پس از انجام بررسی های لازم هر کاندید دقایقی به معرفی و بیان برنامه های خود پرداختند. در نهایت پس از رای گیری و شمارش آراء : به ترتیب مهرزاد امیدوار با 29رای، مجید زارعی با 26رای، زهرا سیدصالحی با 18رای، مصطفی اکبری با 13رای، محمد گلثومیان با 13رای به عنوان اعضای اصلی شورای مرکزی و سجاد مولوی با 10رای و رزیتا ثمری با 8رای به عنوان اعضای علی البدل، وحید سلیمانی آتی کندی با 20رای به عنوان بازرس اصلی و آقای باستانی با 8رای به عنوان بازرس علی البدل انتخاب شدند.

 

حضور در نشست چهارم اتحادیه روانشناسی و مشاوره ی ایران 

مهرزاد امیدوار دبیر انجمن علمی روانشناسی و دبیر شورای دبیران دانشگاه گیلان و بازرس اتحادیه دانشجویی روانشناسی و مشاوره ی ایران، از تاریخ 9 الی 12 شهریور ماه 96 برای انجام جلساتی در استان کردستان حضور یافت که در جلسات برگزار شده در راستای جمع بندی فعالیت ها و آماده سازی گزارش های سالیانه در دبیرخانه اتحادیه و تنظیم سند راهبردی سال آتی این اتحادیه، تصمیماتی اتخاذ گردید.

نخستین کنگره ملی دانشجویی پژوهش های نوین در روانشناسی شناختی

برپایی نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد در دانشگاه گیلان

نخستین مسابقه دانشجویی با محوریت اعتیاد

سومین جلسه ی اعضای شورای مرکزی اتحادیه دانشجویی روانشناسی و مشاوره ی ایران

کارگاه آموزشی نرم افزار SPSS

این کارگاه با هدف بالا بردن توانایی اجرایی دانشجویان روانشناسی در روند انجام عملیات آماری مقالات و پژوهش های علمی و همچنین تسهیل در تنظیم فصل چهارم پایان نامه، و همچنین کسب توانایی درجهت انجام پروژه ها و مقالات پژوهشی طی چهارجلسه ی سه ساعت بین ساعات 12الی15،در محل مرکز مشاوره دانشگاه، با حضور مدرس دکتر رضا سلطانی شال برگزار شد. در ابتدای کارگاه مدرس با بیان توضیحاتی پیرامون ماهیت و کاربردهای نرم افزار آماری SPSS مباحث آموزشی را آغاز نمود. در ادامه تفاوت نسخه های مختلف این نرم افزار بررسی شد و آموزش عملی کار با نرم افزار آغاز گردید. در ادامه توجه غالب به مباحث آمار توصیفی توسط این نرم افزار بود و البته لازم به ذکر است که پس از پایان توضیحات پیرامون عملیات آمار توصیفی، انجام عملیات آماری در حوزه آمار استنباطی با استفاده از نرم افزار spss آغاز شد. در ادامه ، مباحث آموزشی جدید در حوزه آمار استنباطی از سر گرفته شد،  آموزش های این کارگاه به صورت عملی توسط شرکت کنندگان انجام شد. در پایان جلسه پرسش و پاسخ بین شرکت کنندگان و مدرس، و رفع اشکالات اختصاص داشت.

IMG_20170120_152759

برگزاری کارگاه نرم افزار مدیریت منابع زوترو zotero

کارگاه مذکور با هدف آموزش عملی کار با نرم افزار مدیریت منابع زوترو،در تاریخ 95/10/04 در ساعات 12الی16، به مدت یک جلسه و در محل مرکز مشاوره دانشگاه، با حضور  دکتر رضا سلطانی شال برگزار گردید. ضرورت برگزاری این کارگاه جهت تسهیل در ساماندهی رفرنس ها هنگام نوشتن پایان نامه و همچنین مقاله نویسی نمایان می شود که در راستای هدف ارتقای مهارت های حرفه ای دانشجویان برگزاری آن در اولویت قرار گرفت. روند برگزاری کارگاه بدین شرح بود: در ابتدا معرفی و توضیحات نظری درباره نرم افزار مربوطه به دانشجویان عزیز ارائه شد. پس از آن آموزش عملی کار با این نرم افزار آغاز شد و نحوه ساماندهی منابع مختلف که به صورت های گوناگون(مقالات،کتاب ها،ویدئو و...)در دسترس هستند بیان شد. بیان روش های سریع ذخیره و بازیابی کارا و موثر داده ها از سایر بخش های این کارگاه بود. همچنین استاندارد کردن شیوه استناددهی بر اساس شیوه نامه های مختلف در برنامه آموزشی قرار داشت. در تمام مراحل آموزش، شرکت کنندگان به صورت عملی تمرینات کار با نرم افزار را انجام دادند. لازم به ذکر است باتوجه به میزان اهمیت  مقطع کارشناسی ارشد این کارگاه صرفا برای دانشجویان ارشد روانشناسی دانشگاه گیلان برگزارگردید.

1 2 3 IMG_20170120_151939

چالش های روانشناسی

این جلسه همزمان در روز یک شنبه 21 آذر ماه 1395 در دانشگاه های گیلان ،تهران ،شهید بهشتی، خوارزمی و سایر دانشگاه های کشور صورت گرفت

طی این جلسه  دکتر سید ولی اله موسوی (دانشیار محترم گروه روانشناسی دانشگاه گیلان) به بازگویی دلایل مخالفت با واگذاری مشکلات و چالش های موجود در وزارت علوم پرداخت که در انتها  مهرزاد امیدوار نماینده دانشجویان مخالف با واگذاری بالینی به بهداشت بیانیه ی جامعه ی دانشجویان روانشناسی استان گیلان و اتحادیه دانشجویی روانشناسی و مشاوره ایران را قرائت کرد.

img_20161220_142045

1 2 3 4 5 6

کارگاه مقاله نویسی

img_20161214_093624 img_20161214_093643 img_20161214_093651 img_20161214_093655 img_20161214_093713 poster

کارگاه طرحواره شناسی

کارگاه طرحواره شناسی توسط انجمن علمی روانشناسی دانشگاه گیلان با تدریس استاد رضا سلطانی شال برگزار گردید.

این کارگاه طی دو جلسه4 ساعته در تاریخ 9/14 و 9/21 در مرکز مشاوره دانشگاه گیلان برگزار شد و دانشجویان روانشناسی در آن حضور داشتند.

هدف از برگزاری این کارگاه آشنایی دانشجویان با طرحواره ذهنی در روانشناسی بود.

تعداد کل افراد شرکت کننده در جلسه 31 نفر بود که در جلسه دوم پرسشنامه ای توزیع شد که با تحلیل آن در اختیار دانشجویان قرار گرفت.

مسئول برگزاری: آنسه شعبانی

img_20161214_093636 img_20161214_093640 img_20161214_093647 img_20161214_093702 img_20161214_093707 poster

کارگاه آموزشی مشاوره کنکور ارشد دوره ی روابط بین فردی

کارگاه آموزشی روابط بین فردی با حضور  دکتر رضا سلطانی شال  و 30 نفر از دانشجویان طی دو جلسه به مدت 5 ساعت در روزهای شنبه اول خرداد و سه شنبه 4 خرداد95 در مرکز مشاوره دانشگاه برگزار گردید. در این کارگاه عوامل موثر مثبت و مخرب بر روابط بین فردی معرفی و تشریح گردید.

دانشجویان پس از انجام تست هایی جهت آگاهی یافتن از نحوه ی برخورد و عکس العمل های خود در روابط بین فردی موظف به انجام کار عملی در قالب گروه های دو نفره شدند بدین صورت که با گزینش یک موضوع به مصاحبت و همدلی با هم گروهی خود بپردازند.

رئوس مطالب مطرح شده طی دو جلسه ی

1)آموزش و اگاهی یافتن از تاثیر هوش هیجانی و مولفه های ان بر روابط بین فردی

2)آموزش مولفه های هوش هیجانی

3)آموزش مفهوم تکانش گری و تاثیر آن بر روابط

4)آموزش 7 عادت سازنده و تاثیرات آنها بر روابط

5)آموزش 7 عادت مخرب و تاثیرات منفی آنها بر روابط

6)آموزش تمرین همدلی و مولفه های آن

7)نوسیه هایی برای کاربردی کردن ارتباط کلامی

8)توسیه هایی برای کارامد کردن ارتباط غیر کلامی

9)اموزش مهارت های بین فردی گوش دادن

10)روش های موثر برای گوش دادن فعال

11)تاثیر توجه کردن به فرد مقابل و بازخورد دادن در ارتباط بین فردی

12)تاثیر سوال کردن در روابط بین فردی و اهداف ان

13)شناسایی و بازگو کردن موانع موجود بر سر راه ارتباط موثر

۲۰۱۶۰۵۲۴_۱۰۰۱۱۴ IMG_20160521_094701 IMG_20160521_104403 IMG_20160524_112457  7470پوستر

کارگاه آموزشی هنر ارائه و فن سخنوری

کارگاه آموزشی «ازدواج »

بازدید علمی، ویژه دانشجویان رشته روانشناسی دانشگاه گیلان برگزار شد.

کارگاه آموزشی مهارت های ازدواج پایدار

برگزاری تست های روانشناختی در کانون پرورش فکری کودکان

همایش هنر ارائه و فن بیان

کاری مشترک از انجمن های علمی مدیریت،‌ روانشناسی و زبان و ادبیات انگلیسی

زمان برگزاری : سه شنبه 18 اسفند 94 – از ساعت11الی14

مکان برگزاری: تالار  حکمت دانشکده ادبیات و علوم انسانی

طرح کارگاه رفع اضطراب

کارگاه رفع اضطراب در مورخه 94/8/24 از ساعت 15 الی 18 در خانه فرهنگ دانشگاه گیلان برگزار گردید. مدرس کارگاه، دکتر رضا سلطانی پس از  تشریح و توصیف نمودن مبانی و ریشه های ذاتی اضطراب، فرم های سنجش اضطراب را  بین شرکت کنندگان توزیع نمودند، تا حاضرین به صورت علمی در جریان سطح اضطراب خویش قرار بگیرند . به دلیل گستردگی و اهمیت موضوع مورد بحث و همچنین علاقه ی فراوان شرکت کنندگان فراگیری عملی و دقیق روش های مقابله با اضطراب ، آموزش کامل این روش ها به جلسه بعدی  موکول گردید . در پایان فرم های نظر سنجی طراحی شده توسط انجمن علمی روانشناسی مربوط به سطح کارگاه و مدرس و نوع برگزاری آن، بین 60 نفر شرکت کننده ی این کارگاه توزیع گردید و همچنین از شرکت کنندگان پذیرایی به عمل آمد.

4_542303255355457578 4_542303255355457579 4_542303255355457582 4_542303255355457584 4_542303255355457585 Done

دسته بندی :
دانشکده ادبیات و علوم انسانی
page