نقاشی

17 08 2015
کد خبر : 4223153
تعداد بازدید : 50
دبیر انجمن علمی شماره همراه استاد مشاور شماره همراه
زینب اکبری   دکتر امیر شعبانی پور فومنی  

آخرین اخبار و اطلاعیه

 

آماده سازی دیوارهای خوابگاه میرزا کوچک

ورکشاپ شمع سازی آنلاین

وبینار فلسفه و هنر

فراخوان مسابقه طراحی، نقاشی، پوستر و عکاسی با موضوع کووید 19

کارگاه هنر ماسه رنگی

کارگاه تخصصی جامع چاپ

کارگاه ساخت کلیشه ژلاتینی

کارگاه تخصصی فتواچینگ لیتوگرافی 

جلسه معارفه دانشجویان ورودی جدید گروه نقاشی

کارگاه نقاشی (با موضوع پرتره تکنیک اکرلیک)

مدرس : استاد شاهین آروین

زمان برگزاری برنامه:     96/2/30

تعداد دانشجویان شرکت‌کننده: حدود 20 نفر

هدف از ارائه ­ی این ورکشاپ آشنایی دانشجویان و هم چنین علاقه مندان به نقاشی پرتره و تکنیک اکرلیک مورد استفاده­ ی استاد مجرب  آقای شاهین آروین بوده است. در فرایند برگزاری ابتدا مدل مورد نظر در موقعیتی که به لحاظ دید نقاش و تناسبات صحیح چهره و نور پردازی به جهت تشخیص بهتر نور و سایه ها مناسب است، قرار می­گیرد و سپس نور تنظیم می­ شود. برای شروع، پالت رنگ مورد نظر برای اجرای کار ساخته شد و تناسبات اولیه­ ی چهره و مرز و حدود چهره مشخص می­شود و سپس با ته رنگ نور و سایه­ی چهره را مشخص نموده و با ضرب قلم لایه به لایه نورها و سایه ها رسم می­شود. ارائه ­ی این پرتره توسط استاد آروین ۳ ساعت به طول انجامید.

موفقیت دانشجویان رشته نقاشی در جشنواره بین المللی کاریکاتور سیکاکو

پنجمین جشنواره سالانه بین المللی کاریکاتور سیکاکو (SICACO 2016) به میزبانی کشور کره جنوبی برگزار شد که مژده ملک اوغلی، سوگند صیدجو بشمن و سپیده سیفی زاده بهمبری، سه نفر از دانشجویان رشته نقاشی در این جشنواره موفق به کسب دیپلم افتخار شدند.

معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه گیلان کسب این موفقیت را به دانشجویان مذکور، گروه نقاشی و دانشگاهیان تبریک عرض می نماید.

 

اجرای تئاتر "عزیز مایی"

به همت انجمن علمی دانشجویی نقاشی دانشگاه، تئاتر با عنوان "عزیز مایی"  ۲۸ آذر ماه سال ۹۵ در تالارحکمت (سالن شماره ۲) برگزار شد. این تئاتر روایت دو شخصیت به نام عزیز(جواد علیزاده) و تقی(پوریا الفتی) را بازگو می کند که دو دوست قدیمی بودند و پس از جنگ تحمیلی از هم دور افتاده اند.این تئاتر با نویسندگی مهرداد رایانی مخصوص و کارگردانی بهادر نمازی به اجرا در آمد.

 

aziz%20maei%20%201 aziz%20maie%20theater aziz%20maei%20%206 aziz%20maei%20%205 aziz%20maei%20%203 aziz%20maei%20%202

نمایش نقاشی‌ ۱۳هنرمند فارغ التحصیل دانشگاه گیلان در نمایشگاه«تارهای تاریخ»

برگزاری جشنواره نقاشی زربین

هدف این جشنواره فراهم‌کردن محیطی مناسب برای ‌ایجاد همدلی، تعامل و رقابتی سالم میان دانشجویان شهر رشت بود که در آینده به‌ عنوان شهروندان دانش‌آموخته و مستعد، نقش بسزایی در رشد و شکوفایی فرهنگ و هنرسرزمینمان ایفا خواهند کرد

1 دستاوردها :ـ آشنایی هرچه بیشتر جوانان با مفاهیم قرآنی و سرلوحه قرار دادن آیات قرآن کریم، 2ـ گسترش فعالیت های فرهنگی و هنری، 3ـ گرامی داشت پدیدآورندگان آثار برتر فرهنگی و هنر

موضوعات این جشنواره در سه بخش  آزاد آیه‌ها در شهر برگزار گردید.

این جشنواره جهت شرکت کلیه دانشجویان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی شهر رشت طراحی گردید هر هنرمند می‌توانست حداکثر با ارایه (3) اثر شرکت کند.

 نمایشگاه در تاریخ 93/12/10 در مجتمع فرهنگی خاتم الانبیابه نمایش در آمد ودر تاریخ 93/12/14 داوران  در بخش اختتامیه به انتخاب 5 اثر برتر نمایشگاه پرداختند

 و سرانجام در تاریخ 93/12/16 مراسم اختتانیه نمایشگاه در تالار حکمت دانشکده ادبیات دانشگاه گیلان برگزار شد و نفرات اول تا پنجم به این ترتیب مشخص شدند :

نفر اول : فرزانه افشاری موفق به دریافت نیم سکه بهار آزادی، تندیس جشنواره و لوح تقدیر شرکت در جشنواره

نفر دوم: مریم قدس فومنی موفق به دریافت نیم سکه بهار آزادی، تندیس جشنواره و لوح تقدیر شرکت در جشنواره

نفر سوم: شیدا منجمی موفق به دریافت نیم سکه بهار آزادی، تندیس جشنواره و لوح تقدیر شرکت در جشنواره

نفر چهارم: مرضیه یزدان پناه موفق به دریافت ربع سکه بهار آزادی، تندیس جشنواره و لوح تقدیر شرکت در جشنواره

نفر پنجم: مصطفی قاسمی موفق به دریافت یک میلیون ریال جایزه نقدی، تندیس جشنواره و لوح تقدیر شرکت در جشنواره

7 8

 خبر تکمیلی

معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه گیلان با همکاری سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری رشت جشنواره نقاشی با عنوان «زربین» ویژه دانشجویان دانشگاه های شهر رشت را در اسفند ماه ۹۳ در دانشگاه گیلان برگزار نمود.

معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه گیلان با همکاری سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری رشت توسط انجمن علمی گروه نقاشی دانشگاه گیلان (انجمن علمی گروه نقاشی با تلاش و همکاری دانشجویان انجمن های علمی نقاشی، گرافیک ،موسیقی) و با مشارکت دانشگاههای استان، جشنواره نقاشی با عنوان «زربین» ویژه دانشجویان دانشگاه های شهر رشت را در اسفند ماه ۹۳ برگزار نمود.

موضوع این جشنواره نوآوری های فرهنگی دانشجویان با  ۳ محور آیه گرافی،زندگی ـ سکونت شهری و آزاد بود که در پی مراحل فراخوان،تبلیغات و جمع آوری آثار، ۱۶۵ اثر از سوی دانشگاه های شهر رشت، بخصوص دانشجویان دانشگاه گیلان به جشنواره ارسال و در تاریخ ۶ اسفند پس از مرحله اول داوری توسط اساتید، ۴۳ اثر انتخاب و به جشنواره راه یافت .

آثار منتخب از روز یکشنبه دهم اسفند ماه ۱۳۹۳ درگالری مارلیک خاتم الانبیاء رشت به نمایش گذاشته شد و با برگزاری مراسم تقدیر از برگزیدگان آثار برتر درساعت ۱۳ روز شنبه مورخ  ۹۳/۱۲/۱۶ در تالار حکمت دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه گیلان به کار خود خاتمه داد.

 

دسته بندی :
هنر و معماری
page