ریاضی

18 08 2015
کد خبر : 4223041
تعداد بازدید : 57
 دبیر انجمن علمی شماره همراه استاد مشاور شماره همراه
امیر حسین حسن زاده   دکتر مژگان اکبری  

 

آخرین اخبار و اطلاعیه

 

برنامه های انجمن علمی دانشجویی ریاضی دانشگاه گیلان در ترم اول 99

دورهمی (مشتق و انتگرال1)

انجمن علمی دانشجویی ریاضی دانشگاه گیلان با توجه به نیازسنجی انجام شده در بین دانشجویان جدید الورود در هر سال تحصیلی، تصمیم به برگزاری دوره های آموزشی و رفع اشکال تحت عنوان  "دورهمی" بطور رایگان در چهارشنبه هر هفته آذر و دی ماه 1398  در ساختمان دانشکده علوم ریاضی (ساختمان کوشیار) شد.

در این کلاس به تدریس مختصری از برخی سرفصل ها(مشتق،خط مماس،اکسترمم، انتگرال جایگذاری،انتگرال جز به جز)، ارائه نمونه سوال، استراتژی حل مسائل البته با همکاری و مشاوره اساتید دانشکده انجام گردید.

در هر جلسه 30 نفر  دانشجو شرکت داشتند.

دور همی مبانی علوم کامپیوتر

انجمن علمی دانشجویی ریاضی دانشگاه گیلان "دورهمی" بطور رایگان در چهارشنبه هر هفته در آذر ماه 98 در ساختمان دانشکده علوم ریاضی (ساختمان کوشیار) شد.

در این کلاس به تدریس مختصری از برخی سرفصل ها(if/else, for, while,…)، ارائه نمونه سوال، استراتژی حل مسائل البته با همکاری و مشاوره اساتید دانشکده انجام گردید که هر جلسه 30 نفر دانشجو در آن شرکت داشتند.

دورهمی (مبانی علوم ریاضی)

انجمن علمی دانشجویی ریاضی دانشگاه گیلان، دور همی مبانی علوم ریاضی را در آبان ماه 98 بطور رایگان در چهارشنبه هر هفته در ساختمان دانشکده علوم ریاضی (ساختمان کوشیار) نمود.

در این کلاس به تدریس مختصری از برخی سرفصل ها(مجموعه،هم ارزی و...)، ارائه نمونه سوال، استراتژی حل مسائل البته با همکاری و مشاوره اساتید دانشکده انجام گردید.

 

دورهمی (ریاضی عمومی 1)

انجمن علمی دانشجویی ریاضی دانشگاه گیلان، دورهمی (ریاضی عمومی 1) را در آبان ماه 98  برگزار نمود . در این کلاس به تدریس مختصری از برخی سرفصل ها (تابع، حد، پیوستگی، مجانب)، ارائه نمونه سوال، استراتژی حل مسائل البته با همکاری و مشاوره اساتید دانشکده انجام گردید.

 

 

گرامی داشت روز ملی ریاضیات سال97

انجمن علمی ریاضی دانشجویان دانشگاه گیلان به مناسبت بزرگداشت حکیم عمر خیام مراسم « روز ملی ریاضیات» را با حضور اساتید دانشجویان و کارمندان دانشکده علوم ریاضی دانشگاه گیلان مورخ 23 اردیبهشت ماه97 برگزار نمود. تقدیر از دکتر داود خجسته عضو هیأت علمی گروه ریاضی کاربردی دانشگاه،سخنرانی دکتر صمیمی،دکتر عباسی،برگزاری مسابقه هوش، تئاتر و موسیقی زنده از برنامه های این مراسم بود شایان ذکر است از خبرگزاری ملی نیز در این مراسم حضور داشتند.

   

گرامی داشت روز ملی ریاضیات سال96

سمینار علمی «محفل ریاضی 5» با سخنرانی احمد موسوی دانشجوی دکتری ریاضی دانشگاه مریلند امریکا

برنامه محفل ریاضی 5 در تاریخ 94/11/25 در ساعت 12.30 ظهر برگزار شد. در این برنامه جمعی از دانشجویان دوره کارشناسی‌ارشد و دکتری ریاضی علاوه بر دانشجویان دوره کارشناسی ریاضیات و کاربردها شرکت کردند.

در طی این برنامه که با حضور اساتید دانشکده ریاضی، آقای احمد موسوی دانشجوی دکتری ریاضی دانشگاه مریلند امریکا به ایراد سخنرانی خود در مورد «حسگری فشرده» یک زمینه علمی مرتبط با صنعت برق و کامپیوتر و علوم ریاضی و علوم ریاضی و کاربردهای آن در علوم مختلف علمی پرداختند.

    MathCircle_05 20160214_122644 20160214_122333 20160214_122249 20160214_133607 20160214_122706

محفل ریاضی 4 با سخنرانی دکتر نصیر تقی‌زاده

محفل ریاضی 4 در تاریخ 94/9/22 در ساعت 10 صبح برگزار شد. در این برنامه جمعی از دانشجویان دوره کارشناسی‌ارشد و دکتری ریاضی علاوه بر دانشجویان دوره کارشناسی ریاضیات و کاربردها شرکت داشتند.

در طی این برنامه که با حضور اساتید دانشکده ریاضی، رئیس دانشکده و مدیران گروه هر دو گرایش محض و کاربردی انجام شد، دکتر نصیر تقی‌زاده به ایراد سخنرانی خود در مورد «ریاضیات و اصول» پرداختند. پیش از سخنرانی ایشان،  سیدکریم محمدی دبیر انجمن علمی ریاضی، به معرفی فعالیت‌های آتی انجمن ریاضی پرداختند.

1 2 3 4

 

سمینار علمی «محفل ریاضی 3» با سخنرانی پروفسور جعفر بی‌آزار

برنامه محفل ریاضی 3 در تاریخ 25/8/1394 در ساعت 10 صبح برگزار شد. در این برنامه جمعی از دانشجویان دوره کارشناسی‌ارشد و دکتری ریاضی علاوه بر دانشجویان دوره کارشناسی ریاضیات و کاربردها شرکت کردند.

در طی این برنامه که با حضور اساتید دانشکده ریاضی، ریاست محترم دانشکده و مدیران گروه هر دو گرایش محض و کاربردی انجام شد، پروفسور جعفر بی‌آزار که جزء یک درصد برتر دانشمندان جهان هستند به ایراد سخنرانی خود در مورد «ریاضیات و شاخه‌های آن» پرداختند.

پس از سخنرانی ایشان، خانم دکتر شمس، استاد مشاور انجمن ریاضی، ضمن سخنرانی در مورد فعالیت‌های انجمن ریاضی دو طرح اساسی جدید با عناوین، «تحقیق و پژوهش در مورد گروه ریاضی بورباکی» و «ترجمه کتاب Love and Math» پرداختند.

Poostera b d f h n x

موفقیت در جشنواره ملی حرکت ـ مهر ماه 94 ـ دانشگاه فردوسی مشهد

دسته بندی :
page
علوم ریاضی