جشن باشکوه آغاز سال تحصیلی 1403 -1402 ویژه نودانشجویان دانشگاه گیلان

16 10 2023
کد خبر : 5427133
تعداد بازدید : 3069

​​​​​مراسم آغاز سال تحصیلی ویژه دانشجویان ورودی جدید با حضور پرشور دانشجویان ورودی 1402 و مسئولین دانشگاه در تالار حکمت برگزار شد.

دکتر فرید نجفی رئیس دانشگاه گیلان در این مراسم ضمن خیر مقدم به نو دانشجویان و تبریک آغاز سال تحصیلی جدید، دانشگاه گیلان را بزرگترین دانشگاه جامع شمال کشور دانست که بیش از نیم قرن سابقه دارد.

رئیس دانشگاه گیلان گفت: دانشجویانی که در حال حاضر  فرصت تحصیل در این دانشگاه را پیدا کردند مرهون زحمات و تلاش های گذشتگانی هستند که در اینجا تحصیل و خدمت کرده اند.

وی خاطر نشان کرد: آزادی و آرامش امروز ما مرهون خون شهدایی است که در راه دفاع از وطن جنگیدند و ما باید از فرصت هایی که در دانشگاه داریم به خوبی استفاده کنیم و خوب درس بخوانیم و ضمن مطالبه گری، پیگیر علم و دانش باشیم.

دکتر نجفی همچنین به نظم و انضباط در محیط دانشگاه اشاره کرد و گفت: دانشگاه با بی نظمی؛ سازگاری ندارد. حضور در دانشگاه، محیط کلاس و محیط ورزشی و کتابخانه و آزمایشگاه مستلزم وجود نظم است که باید این هدف نهادینه شود.

ایشان در بخشی دیگر از صحبت های خویش، بر آشنایی با قوانین دانشگاه،  قوانین آموزشی، پژوهشی و فرهنگی و دانشجویی تاکید داشته و خاطر نشان کرد: بی اطلاعی از قوانین برای شخص دانشجو قابل قبول نیست.

رئیس دانشگاه گیلان به انجام فعالیت های فوق برنامه و کارهای تیمی در دوران دانشجویی تاکید کرد و از دانشجویان خواست تا با عضویت در تشکل های دانشجویی زیر نظر معاونت فرهنگی و اجتماعی ( انجمن های علمی ، کانون های فرهنگی و تشکل های اسلامی و..) از این فرصت بهترین استفاده را داشته باشند.

حجت السلام و المسلمین علی محمد عباسی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گیلان ضمن خیر مقدم به دانشجویان ورودی جدید، از آنان خواست قدران زحمات والدین و معلمان باشند و عزم خود را برای تحصیل بگذارند و سعی کنند افتخاری برای خود ، خانواده و دانشگاه باشند.

وی همچنین با اشاره به وقایع اخیر جامعه جهانی و جنگ در غزه، اذعان داشت آنهایی که خود را مدعی دفاع از حقوق بشر معرفی می کنند این روز ها بیش از 3 هزار نفر را مظلومانه زیر ظلم و موشک ها قرار دادند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گیلان یکی از مؤلفه های اقتدار  و کسب تعالی را نوعدوستی معرفی کرد.

دکتر اکبری معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه گیلان نیز در این مراسم با خوش آمد گویی به دانشجویان ورودی جدید ، ضمن معرفی تشکل های دانشجویی فعال دانشگاه از جمله انجمن های علمی، کانون های فرهنگی و اجتماعی و هنری ، تشکل های اسلامی ، از همه دانشجویان با هر علاقه و سلیقه برای فعالیت در این حوزه دعوت نمود.

شایان ذکر است پخش کلیپ تشکل های دانشجویی، اجرای  طنز،  آیین پهلوانی و  قرائت میثاق  نامه  دانشجویان نوورود ، مسابقه حضوری، پرچم سپاری، پخش فیلم و ... از دیگر برنامه های این مراسم بود.

تصاویر


دسته بندی :
خبرها
اسلایدشو

خبر های مهم

نمایشگر دسته ای مطالب

20 11 2023

جشن ازدواج 31 زوج دانشجویی به میزبانی دانشگاه گیلان برگزار شد

جشن ازدواج 31 زوج دانشگاهی با حضور رئیس دانشگاه گیلان، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان، مدیران دانشگاهی و دانشجویان در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد. دکتر فرید نجفی رئیس دانشگاه گیلان در این مراسم ضمن تبریک میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار، برای تمامی مزدوجین آرزوی خوشبختی کرد. رئیس دانشگاه گیلان ضمن معرفی دانشگاه گیلان به عنوان دانشگاه دوستدار خانواده گفت: ما پیگیر ساخت 210 واحد آپارتمانی متاهلی از سهمیه وزارت علوم برای دانشگاه گیلان هستیم و همانطور که سال قبل قول دادیم که مسکن متاهلی را در دانشگاه راه اندازی کنیم با همت واحدهای مختلف، از ترم آینده میزبان دانشجویان متاهل در 18 خوابگاه متاهلی دانشگاه خواهیم بود. دکتر نجفی در انتها هم با توجه به تقارن این جشن با سالروز میلاد حضرت زینب (س)، زندگی مشترک را شبیه پرستاری دانست و گفت: زن و شوهری که با هم زندگی می کنند در همه ابعاد زندگی باید پرستار همدیگر باشند. حجت الاسلام والمسلمین علی محمد عباسی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های گیلان؛ ازدواج دانشگاهی را ازدواجی آگاهانه، به هنگام و آسان دانست و گفت: سعی خواهیم کرد که ازدواج آگاهانه را در کنار همکارانمان ترویج دهیم. وی همچنین از آمادگی دفتر نهاد رهبری در دانشگاه برای پذیرش مراجعه دانشجویان پسر و دختر در امر ازدواج خبر داد و گفت: ما تلاش می کنیم تا مقدمات ازدواج عزیزان دانشگاهی را فراهم کنیم. شایان ذکر است ادای احترام به شهدای گمنام دانشگاه، کاشت 31 نهال مثمر به اسم زوج های دانشگاهی، جاری شدن صیغه عقد یکی از زوجین به صورت نمادین، پرچم گردانی حرم امام رضا (ع)، اجرای برنامه های شاد و مفرح، کارگاه های آموزشی و اردوی تفریحی از دیگر برنامه های این مراسم بود. تصاویر

13 11 2023

نتایج ششمین دوره مسابقات قرآن فرزندان اساتید و کارکنان دانشگاه گیلان (رشته های آوایی)

ششمین دوره مسابقات قرآن ویژه فرزندان (دختر و پسر) اعضای هیئت علمی و یاوران علمی (کارکنان) دانشگاه گیلان در بخش «آوایی»  ۲۱ آبان ماه 1402 با حضور ۳۶ شرکت‌کننده در رشته‌های قرائت ترتیل، قرائت تحقیق و حفظ قرآن در خانه فرهنگ دانشگاه برگزار شد، که نتایج این دوره از مسابقات به شرح زیر اعلام گردید: حفظ: مهدیسا ابراهیم پور _ اطهر هدایتی _ مهرسا ابراهیمی _ حسین عباسی _ بهراد ابراهیمی ترتیل: مطهره فرحی _ زهرا عباسی سیدمهدی میر ابوطالب _ محمدمهدی محمودنژاد _ مصطفی صدرممتاز تحقیق: یگانه محمدی _ محمدامین نیک بین ​​​​​​​ معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه برای این عزیزان قرآنی آرزوی موفقیت و پیشرفت را دارد. یادآور می گردد از برگزیدگان این دوره در جشن فرزندان قرآنی دانشگاه که ساعت ۱۵ روز سه شنبه ۲۳ آبان‌ماه در تالار حکمت برگزار می‌شود، تجلیل خواهد شد.