تشریح مبنا و فرآیند ساماندهی صفحات، کانال ها و گروه های مجازی منتسب به دانشگاه گیلان

27 08 2023
کد خبر : 4224767
تعداد بازدید : 2090

دکتر محسن اکبری (معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه گیلان) در گفتگویی با خبرنگار گروه رسانه معاونت، به تشریح مبنا و فرآیند ساماندهی صفحات، کانال ها و گروه های مجازی منتسب به دانشگاه گیلان پرداخت. ایشان گفتمان سازی برای پایبندی به قانون را از جمله وظایف این معاونت در راستای ارتقای فرهنگ سازمانی دانست. همچنین حمایت از افراد فعال در فضای مجازی جهت انتقال داده ها و تحلیل و محصولات مفید رسانه ای (با محتوای آسیب شناسی وضع موجود منتهی به ارائه راهکارهای عملیاتی در دانشگاه و جامعه) و امیدبخش (با محتوای دستاوردهای استادان و دانشجویان و کارکنان، حمایت ها و سیاستگذاری مؤثر و ...)، از دیگر وظایف اولویت دار این معاونت است. وی افزود: یکی از مصادیق پایبندی به قانون، اخذ مجوز برای فعالیت‌هاست و چنانچه اعضای دانشگاه که در قله فرهنگ جامعه قرار داشته و همواره نگاه الگووارگی به او وجود دارد، خود را ملتزم به آن بداند، بهترین راهنما برای سایر افراد جامعه خواهد بود. بدین قرار و بر اساس قوانین ابلاغی از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه درصدد است در راستای ساماندهی قانونی و حمایت مادی و معنوی از صفحات، کانال ها و گروه های مجازی استادان، دانشجویان و کارکنان (حقیقی یا حقوقی) که از نام و نشان (لوگو) دانشگاه گیلان به هر نحوی و در هر فضایی استفاده می نمایند، جدیت بیشتری داشته باشد تا ضمن دسترسی به اهداف بالا، جلوی سوء استفاده معدودی از افراد گرفته شود. ایشان تاکید داشت: بدین منظور، آدرس اینترنتی زیر جهت ثبت نام مدیران (ادمین) صفحات، کانال‌ها و گروه‌های مجازی مذکور تهیه شده و ایشان موظف هستند حداکثر تا ۱۵ شهریور ثبت نام لازم (معرفی ادمین ها، زمینه فعالیت و ارائه شماره شبا جهت واریز وجوه حمایتی) را انجام دهند تا کمیته ناظر بر نشریات دانشگاهی، فرآیند ارائه مجوز را پیگیری نماید:

http://Farhangi.guilan.ac.ir/social-media


دسته بندی :
خبرها

خبر های مهم

نمایشگر دسته ای مطالب

20 11 2023

جشن ازدواج 31 زوج دانشجویی به میزبانی دانشگاه گیلان برگزار شد

جشن ازدواج 31 زوج دانشگاهی با حضور رئیس دانشگاه گیلان، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان، مدیران دانشگاهی و دانشجویان در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد. دکتر فرید نجفی رئیس دانشگاه گیلان در این مراسم ضمن تبریک میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار، برای تمامی مزدوجین آرزوی خوشبختی کرد. رئیس دانشگاه گیلان ضمن معرفی دانشگاه گیلان به عنوان دانشگاه دوستدار خانواده گفت: ما پیگیر ساخت 210 واحد آپارتمانی متاهلی از سهمیه وزارت علوم برای دانشگاه گیلان هستیم و همانطور که سال قبل قول دادیم که مسکن متاهلی را در دانشگاه راه اندازی کنیم با همت واحدهای مختلف، از ترم آینده میزبان دانشجویان متاهل در 18 خوابگاه متاهلی دانشگاه خواهیم بود. دکتر نجفی در انتها هم با توجه به تقارن این جشن با سالروز میلاد حضرت زینب (س)، زندگی مشترک را شبیه پرستاری دانست و گفت: زن و شوهری که با هم زندگی می کنند در همه ابعاد زندگی باید پرستار همدیگر باشند. حجت الاسلام والمسلمین علی محمد عباسی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های گیلان؛ ازدواج دانشگاهی را ازدواجی آگاهانه، به هنگام و آسان دانست و گفت: سعی خواهیم کرد که ازدواج آگاهانه را در کنار همکارانمان ترویج دهیم. وی همچنین از آمادگی دفتر نهاد رهبری در دانشگاه برای پذیرش مراجعه دانشجویان پسر و دختر در امر ازدواج خبر داد و گفت: ما تلاش می کنیم تا مقدمات ازدواج عزیزان دانشگاهی را فراهم کنیم. شایان ذکر است ادای احترام به شهدای گمنام دانشگاه، کاشت 31 نهال مثمر به اسم زوج های دانشگاهی، جاری شدن صیغه عقد یکی از زوجین به صورت نمادین، پرچم گردانی حرم امام رضا (ع)، اجرای برنامه های شاد و مفرح، کارگاه های آموزشی و اردوی تفریحی از دیگر برنامه های این مراسم بود. تصاویر

13 11 2023

نتایج ششمین دوره مسابقات قرآن فرزندان اساتید و کارکنان دانشگاه گیلان (رشته های آوایی)

ششمین دوره مسابقات قرآن ویژه فرزندان (دختر و پسر) اعضای هیئت علمی و یاوران علمی (کارکنان) دانشگاه گیلان در بخش «آوایی»  ۲۱ آبان ماه 1402 با حضور ۳۶ شرکت‌کننده در رشته‌های قرائت ترتیل، قرائت تحقیق و حفظ قرآن در خانه فرهنگ دانشگاه برگزار شد، که نتایج این دوره از مسابقات به شرح زیر اعلام گردید: حفظ: مهدیسا ابراهیم پور _ اطهر هدایتی _ مهرسا ابراهیمی _ حسین عباسی _ بهراد ابراهیمی ترتیل: مطهره فرحی _ زهرا عباسی سیدمهدی میر ابوطالب _ محمدمهدی محمودنژاد _ مصطفی صدرممتاز تحقیق: یگانه محمدی _ محمدامین نیک بین ​​​​​​​ معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه برای این عزیزان قرآنی آرزوی موفقیت و پیشرفت را دارد. یادآور می گردد از برگزیدگان این دوره در جشن فرزندان قرآنی دانشگاه که ساعت ۱۵ روز سه شنبه ۲۳ آبان‌ماه در تالار حکمت برگزار می‌شود، تجلیل خواهد شد.