بستن
FA EN AR RU FR CHI

گرامی داشت شهید مدافع حرم علیزاده و رونمایی از کتاب "شهید امیر"

گرامی داشت شهید مدافع حرم علیزاده و رونمایی از کتاب "شهید امیر"


گرامی داشت شهید مدافع حرم علیزاده و رونمایی از کتاب "شهید امیر"

با حضور مدیر کل بنیاد حفظ آثارو ارزشهای دفاع مقدس، خانواده شهید علیزاده، اساتید و مدیران دانشگاههای استان از کتاب " شهید امیر "  ویژه زندگی نامه اولین شهید مدافع حرم استان گیلان  که توسط دکتر هدایتی عضو هیات علمی دانشگاه گیلان به رشته تحریر درآمده بود رونمایی شد . 

در این مراسم باشکوه خانم دکتر کریمی ضمن عرض خیرمقدم،  به بیان مقام شهدا خصوصا پاسداشت شهدایی که در سالها پس از پایان دوران دفاع مقدس در سنگر جهاد و دفاع از مرز های عقیدتی انقلاب حاضر شده ،  پرداختند. ایشان با تاسی از فرمایشات مقام معظم رهبری ابراز داشتند اگر شهدا و مدافعان حرم نبودند ما باید با عناصر تکفیری در جوار و یا حتی داخل مرزهای جغرافیایی خود می جنگیدیم .

در ادامه مدیر کل بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس به لزوم بازشناسی دنیای معارف و ذخایر معرفتی شهدا خصوصا شهدای مدافع حرم تاکیده نموده و اذعان داشتند بزرگوارانی چون شهید علیزاده در زمانی به درجه رفیع شهادت نایل آمدند که  حتی به وضوح نمی شد از مکان شهادت یا سایر چیزهای مرتبط با آن صحبت کرد و این عزیزان در گمنامی بسیار به لقاء لله پوستند ایشان از خصوصیات دیگر شهدای مدافع حرم را " هجرت " قلمداد کردند و با برشمردن مقام" مهاجر الی الله " و همچنین " مهاجر شهید الی الله"  ، پاسداشت واقعی مقام  این عزیزان را پیروی از سیره علمی آنان بیان نمود.

در ادامه پدرمکرم شهید امیر علیزاده نیز که میهان ویژه این مراسم بود اظهار داشتند شهید امیر دلداده حضرت حق بود، زندگی در گمنامی را برگزیده بود و اهل نان و نام نبود. ایشان تاکید کرد؛ این که شهدا نیازی به ما ندارند و این ما هستیم که به آنان نیازمندیم . اخلاص در عمل، کار و روحیه جهادی و حسن خلق و سلوک از دیگر خصوصیات بارزی بود که حجت الاسلام علیزاده در رسای  شهید امیر بیان نمود.

در ادامه آقای جلایی عضو هیات علمی گروه علوم سیاسی و آقای دکتر هدایتی نویسنده کتاب 'شهید امیر' به ارایه مطالبی پیرامون شهید پرداختند.

پخش پایانی این برنامه معنوی برنامه رونمایی از کتاب  ارزشمند " شهید امیر " و اهدای لوح یادبود و هدایا بود که با حضور مسئولان و مدعوین ارجمند برگزار شد .

سایر تصاویر