بستن
FA EN AR RU FR CHI

کارگاه آموزشی مجازی "خشونت خانگی با محوریت: بررسی تحلیلی عوامل فرهنگی اجتماعی

کارگاه آموزشی مجازی "خشونت خانگی با محوریت: بررسی تحلیلی عوامل فرهنگی اجتماعی


کارگاه آموزشی مجازی "خشونت خانگی با محوریت: بررسی تحلیلی عوامل فرهنگی اجتماعی

کارگاه آموزشی مجازی "خشونت خانگی با. محوریت: بررسی تحلیلی عوامل فرهنگی اجتماعی با اعطای گواهینامه و به صورت رایگان توسط کانون آسیب های اجتماعی با همکاری دفتر انجمن جامعه شناسی در دانشگاه گیلان تاریخ 12 خرداد ماه 1400 به مدت دو ساعت برگزار شد.در این کارگاه اساتید دانشگاه؛ دکتر مصطفی اقلیما پدر مددکاری اجتماعی ایران، دکتر هدا حلاج زاده دکترای آسیب شناسی اجتماعی به عنوان سخنران و آروین خوش پسند دانشجوی روان شناسی و دبیر کانون آسیب های اجتماعی دانشگاه گیلان به عنوان مدیر و مجری کارگاه حضور داشتند.

در این کارگاه بیش از ۲۵۰ نفر دانشجویان، اساتید و مددکاران اجتماعی از دانشگاهای تهران،شاهد،علامه  طباطبایی، خوارزمی، اصفهان، فردوسی مشهد، گیلان، علوم بهزیستی و توانبخشی، دانشگاه های آزاد، پیام نور،غیر انتفاعی کل کشور شرکت داشتند.

اهم مطالب گفته شده در این برنامه :

خانم دکتر حلاج زاده: علل خشونت به طور کلی به سه دسته کلان (مشکلات اقتصادی) خُرد (تغییرات .فرد در طول زمان) و میانه  (الگوهای رایج در خانواده) تقسیم می شود. ایشان ادامه داد: در طول حیات هر جامعه ای، تنوع و تغییراتی وجود دارد، لذا افراد باید سعی کنند که خود را با این تحول و تغییرات انطباق دهند. اگر افراد نتوانند خود را با شرایط وفق دهند، فشارهایی را برای افراد به شکل خشونت، ترس و... به وجود می آورد که جامعه را از تعادل و توازن خارج می کند.

سپس دکتر اقلیما با بیان مثال های گوناگون از زندگی اجتماعی بحث خود را آغاز کرد: تمامی مسائل ومشکلات خانوادگی معلولی از علت هاست؛ علت های گوناگونی که شامل عوامل مختلف جسمی، روانی، .جنسی و... می شود. بنابراین برای حل همه این مشکلات باید زیرساخت های این علل را بازسازی کرد.

ایشان ادامه داد : در شهرهای کوچکن ظارت اجتماعی، و در شهرهای بزرگ قوانین اجتماعی وجود دارد و اگر همین قوانین به درستی اجراء شود، بسیاری از مشکلات حل می شوند .

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران با تاًکید بر اینکه در پی درک کردن و فهمیدن یکدیگر، آسیب های خانوادگی رو به کاهش می رود، ادامه داد: همه ما باید آدم ها و واقعیت های جامعه را همان گونه که هستند، بپذیریم در این صورت است که خشمی علیه دیگری صورت نمی گیرد.

نیم ساعت پایانی برنامه به پرسش و پاسخ اختصاص داده شد.

آدرس کوتاه :