بستن
FA EN AR RU FR CHI

همایش روسیه شناسی در دانشگاه گیلان برگزار شد.

همایش روسیه شناسی در دانشگاه گیلان برگزار شد.


همایش روسیه شناسی در دانشگاه گیلان برگزار شد.

به همت انجمن علمی دانشجویی گروه زبان روسی و با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی همایش روسیه شناسی در دانشگاه گیلان برگزار گردید.

این همایش با حضور سرکنسول کشور روسیه در رشت و هیئت همراه، معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی،مدیر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و مدیر گروه زبان روسی و دانشجویان گروه زبان روسی و مدعوین در تالار حکمت دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه گیلان برگزار شد.

درابتدای این همایش پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران، آقای ماکسیم بارانف سرکنسول کشور روسیه در رشت سخنرانی نمودند. ایشان برگزاری همایش و نمایشگاه  روسیه شناسی در ایران را در  گسترش روابط اقتصادی، سیاسی و اجتماعی بین دو کشور مهم و تاثیرگذار دانستند.

ماکسیم بارانف برگزاری همایش روسیه‌شناسی در تعمیق روابط بین دو کشور ایران و روسیه را حائز اهمیت و بیان کردند: همایش مذکور اهمیت بسیاری در زمینه فرهنگی و تحصیلی دانشجویان دو کشور ایران و روسیه دارد.
سرکنسول روسیه در رشت با بیان اینکه برگزاری همایش‌ها موجب درک بیشتری بین دو کشور ایران و روسیه می‌شود، اظهار داشتند: شناخت از ایران و روسیه می‌تواند درک بهتری نسبت به موضوع‌های فرهنگی دو کشور را ارائه کند.

در ادامه این همایش خانم دکتر کریمی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه گیلان با اشاره به اصل ضرورت ارتباط فرهنگی بین جوامع، ایجاد رابطه انسان‌ها با همدیگر و آموختن مهارت‌ها را از موضوع‌های مورد تاکید در اسلام دانستند و بر کسب  یادگیری مهارت‌های انسانی تأکید نمودند.
ایشان خواستار آموزش مهارت‌های ارتباطی انسان با محیط زیست شده و تصریح کردند: رابطه با محیط زیست نیازمند تبیین این موضوع در جامعه است.

سپس آقای دکتر عبادا.. رستمی رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی هم در این همایش فرهنگ را مبنای توسعه روابط بین ایران و روسیه معرفی و افزوند: تبادل فرهنگی باید بین مردم دو کشور انجام شود.

رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی از انعقاد تفاهمنامه گسترش همکاری بین دانشگاه‌های گیلان و آستراخان روسیه در  هفته آینده در دانشگاه گیلان خبردادند. در ادامه آقای دکتر رستمی با توجه به تأثیر گذار بودن دانستن حقوق مادی و معنوی هر کشور در ارتباط بین دو کشور،خواستار ترجمه متن‌های حقوقی فدراسیون روسیه به زبان فارسی شدند.

وی بر سفر دانشجویان دو کشور ایران و روسیه تاکید داشته و یادآور شدند: تعامل بیشتر بین استادان دانشگاه‌های گیلان و روسیه می‌تواند رابطه بیشتر بین دو کشور را فراهم کند.

شایان ذکر است در کنار این همایش،نمایشگاهی با هدف معرفی فرهنگ ایرانی و روسی شامل غرفه های ( لباس سنتی، غذا، سینما، موسیقی، جغرافیا، گردشگری، علوم نجوم، سفرنامه، ادبیات، آموزش زبان، ورزش، سرگرمی و فروشگاه ) در راهروی دانشکده ادبیات و علوم انسانی بر پا شد.

 

قابل توجه اینکه این همایش از ساعت 11 صبح روز چهارشنبه مورخ 93/07/30  در تالار حکمت دانشکده ادبیات و علوم انسانی آغاز و تا ساعت 16 همان روز ادامه داشت.