بستن
FA EN AR RU FR CHI

همایش دو روزه ی ”اسب کاسپین؛ در سراشیبی انقراض" برگزار شد

همایش دو روزه ی ”اسب کاسپین؛ در سراشیبی انقراض" برگزار شد


همایش دو روزه ی ”اسب کاسپین؛ در سراشیبی انقراض" برگزار شد

همایش دو روزه ی "اسب کاسپین؛ در سراشیبی انقراض" توسط انجمن علمی علوم دامی دانشگاه گیلان زیر نظر اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی علوم دامی و صنایع غذایی ایران و با همکاری مرکز تحقیقات وآموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان گیلان با تاکید بر حفظ ذخایر زنتیکی اسب کاسپین در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه مورخ 29 و 30 اردیبهشت به شکل مجازی برگزار شد.

این همایش با حضور ارائه دهندگانی همچون دکتر عبدالاحد شادپرور، دکتر هوشنگ دهقان زاده، دکتر حمیدرضا سیدآبادی، دکتر احمد قربانی و مهندس رضا پورسیفی با حمایت هیئت سوارکاری استان گیلان و با حضور بیش از یکصد نفر از دانشجویان و فعالان حوزه ی اسب  در دو روز به انجام رسید.

یادآور می شود در حالی که از اسب کاسپین به عنوان میراث مینیاتوری تاریخ طبیعی خزر نام برده می ­شود، اما امروز این گونه، در خاستگاه اصلی خود در خطر انقراض قرار دارد.طبق آمارهای مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی گیلان تعداد نژاد کاسپین در خواستگاهش گیلان، حدود ۳۰۰ اسب تخمین زده می شود این در حالی است که در برخی از مناطق روستایی استان حدود ۴۰۰ راس اسب کاسپین وجود دارد که کشاورزان از آن نگهداری می کنند و در آمارها ثبت نشده است. برهمین اساس برخی آمارها حکایت از این دارد که ۸۰ درصد جمعیت اسب کاسپین در گیلان وجود دارد.

 

آدرس کوتاه :