بستن
FA EN AR RU FR CHI

هلال احمر

هلال احمر


هلال احمر

 دبیر  کانون شماره همراه استاد مشاور شماره همراه
مجید ملبوسی   دکتر شبنم سهراب نژاد  

 

آخرین اخبار و اطلاعیه

بازدید از خانه سالمندان

کانون دانشجویی هلال احمر با همکاری کانون دانشجویی موسیقی دانشگاه گیلان  با توجه به اهمیت روحیه ایثار و جوانمردی و نوع دوستی برای عموم مردم و به خصوص دانشجویان و لزوم تحقق اهداف بشری و تأکید روایات قرآنی جهت حفظ حرمت و تکریم سالمندان در خانواده ها، کانون هلال احمر و کانون موسیقی دانشگاه گیلان مصادف با شب یلدا جهت تقویت روحیه سالمندان و همچنین شاد کردن دل این عزیزان در تاریخ 30 آذر ماه 97 با همکاری و حمایت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه گیلان و جمعیت هلال احمر استان گیلان و با مشاوره های اساتید مشاور دو کانون اقدام به بازدید از خانه سالمندان نموده است. در این بازدید 30 نفر از دانشجویان دختر و پسر به همراه استاد مشاور کانون و پرسنل جمعیت هلال احمر استان در این برنامه شرکت کردند.

مانور آمادگی در برابر زلزله

حضور دبیر کل شورای هماهنگی کانونهای فرهنگی، هنری، دینی و اجتماعی دانشگاه گیلان در جلسه هماهنگی و هم اندیشی دبیران شورای هماهنگی کانون ‌های دانشگاه های کشور

کارگاه آموزشی کمک های اولیه با رویکرد ایمنی در آزمایشگاه

برگزاری اردوی آموزشی چادرزنی و تست قند خون و فشار خون (ویژه خواهران):

کانون هلال احمر دانشگاه در تاریخ 96/02/21جهت افزایش توانمندی اعضای کانون و همچنین دیگر دانشجویان علاقه مند و با همکاری و حمایت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه گیلان و جمعیت هلال احمر استان گیلان، اقدام به اجرای طرح اردوی آموزشی (ویژه خواهران) در محل اردوگاه صابرین چابکسر نمود. آموزش چادر زنی و حمل مصدوم و گرفتن فشار خون و قند خون به صورت عملی، برگزاری مسابقه چادرزنی، فشارسنجی و تست قند خون و همچنین مسابقه والیبال و اهدای جوایز به نفرات برتر از جمله برنامه های این اردو آموزشی بود. لازم به ذکر است که تعداد40 نفر دانشجوی دختر در این اردو به یادگیری اصول چادرزنی و اسکان اضطراری و تست قند خون و فشار خون آشنا شدند و به شرکت کنندگان، پک کمک های اولیه انفرادی نیز داده شد.

برگزاری اردوی آموزشی چادرزنی و تست قند خون و فشار خون (ویژه برادران):

با توجه به اهمیت یادگیری اصول امدادی از جمله چادر زنی و تست قند خون و فشار خون برای عموم مردم و به خصوص دانشجویان و لزوم تحقق هدف "هر خانواده یک امدادگر"، کانون هلال احمر دانشگاه در تاریخ 96/02/15جهت افزایش توانمندی اعضای کانون و همچنین دیگر دانشجویان علاقه مند و با همکاری و حمایت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه گیلان و جمعیت هلال احمر استان گیلان، اقدام به اجرای طرح اردوی آموزشی (ویژه برادران) در محل اردوگاه صابرین  چابکسر نموده است. آموزش چادر زنی و حمل مصدوم و گرفتن فشار خون و قند خون به صورت عملی، برگزاری مسابقه چادرزنی، فشارسنجی و تست قند خون و همچنین مسابقه والیبال و اهدای جوایز به نفرات برتر از جمله برنامه های این اردو آموزشی بود. لازم به ذکر است که تعداد40 نفر دانشجوی پسر در این اردو به یادگیری اصول چادر زنی و اسکان اضطراری و تست قند خون و فشار خون آشنا شدند و به شرکت کنندگان، پک کمک های اولیه انفرادی نیز داده شد. در ضمن در این اردو، تعدادی از دانشجویان علاقه مند به طبیعت و محیط زیست، ساعاتی را صرف پاکسازی ساحل زیبای چابکسر نمودند.

دیدار با سالمندان به مناسبت دهه کرامت

دوره امداد و کمکهای اولیه 35ساعته

   

دریافت لوح تقدیر مجید ملبوسی دبیر کانون دانشجویی هلال احمر از استاندار محترم گیلان در روز جهانی داوطلب

 16-12-09-01-21-56-170_deco img_20161210_112918 lohe-taghdir

دبیر کانون هلال احمر دانشگاه گیلان عضو جوان و داوطلب سازمان جوانان جمعیت هلال احمر

 دببر کانون هلال احمر عضو افتخاری جمعیت هلال احمر استان گیلان

بازدید از خانه سالمندان و معلولین

کانون هلال احمر دانشگاه گیلان «مصادف با روز سالمند »جهت تقویت روحیه ی سالمندان و همچنین پاسداشت روز سالمند با همکاری و حمایت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه گیلان و جمعیت هلال احمر استان گیلان، طرح بازدید از خانه سالمندان و معلولین رشت را در تاریخ 95/07/10 برگزار نمود. 20 نفر از دانشجویان دختر و 20 نفر از دانشجویان پسر به همراه استاد مشاور کانون در این برنامه شرکت کردند.در ابتدا با ورود به محل خانه سالمندان و معلولین ، دانشجویان توسط آقای ملک زاده راهنمای مرکز به اتاق های نگهداری از سالمندان راهنمایی شدند و با گل و میوه به بازدید وپذیرایی از سالمندان عزیز پرداختند. اجرای برنامه شاد و ابتکاری یکی از اعضا برای سالمندان از 

دیگر بخش های این برنامه بود.

 we fff

اردوی آموزشی با عنوان چادر زنی

کانون هلال احمر دانشگاه گیلان  جهت افزایش توانمندی اعضای کانون و همچنین دیگر دانشجویان علاقه مند با همکاری جمعیت هلال احمر استان گیلان ، اردوی آموزشی با محوریت لزوم یادگیری چادر زنی و اسکان اضطراری (ویژه ی برادران) را  در تاریخ 94/12/20 در محل اردوگاه صابرین چابکسر برگزار نمود. در این اردو همچنین چگونگی سنجش فشار خون و قند خون به دانشجویان آموزش داده شد. مسابقه چادر زنی، فشار سنجی و تست قند خون و همچنین مسابقه والیبال و اهدای جوایز به نفرات برتر از دیگر برنامه های این اردو بود. شایان ذکر است اردوی مشابه ای نیز ویژه دانشجویان دختر در روز جمعه 21 اسفندماه 94 برگزار شد.

00 1 2 3 4 5 6

ویزیت رایگان

کانون هلال احمر دانشگاه گیلان به مناسبت روز دانشجو و به رسم عادت نیک سالانه خود امسال هم طرح  ویزیت رایگان را در دانشگاه  با همکاری  جمعیت هلال احمر استان گیلان در محل دانشگاه گیلان اجرا کرده است. در راستای این امر که مصادف شد با روز دانشجو 16 آذر 95 با برپا کردن چادر هلال احمر٬ فشار خون و قند خون دانشجویان اندازه گیری شد و با شیرینی و شکلات از دانشجویان پذیرایی به عمل آمد. همچنین  با اراٸه ی بروشور معرفی کانون هلال احمر و اهداف و فعالیتهای این کانون از داطلبان به عضویت در کانون نام نویسی به عمل آمد.که تعداد متقاضیان داوطلب به عضویت به60 نفر رسید.

 

1 2 3

 

اهدای خون به مناسبت روز دانشجو

 5 6 4

کارگاه آموزشی امداد و کمک های اولیه

 ویزیت رایگان و استقرار پایگاه اهدای خون در دانشگاه 

آدرس کوتاه :