بستن
FA EN AR RU FR CHI

نشست مدیر کل امور پشتیبانی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با تشکل های دانشجویی دانشگاه گیلان

نشست مدیر کل امور پشتیبانی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با تشکل های دانشجویی دانشگاه گیلان


نشست مدیر کل امور پشتیبانی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با تشکل های دانشجویی دانشگاه گیلان

نشستی با حضور مدیر کل امور پشتیبانی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و هیئت همراه و معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه گیلان با اعضای تشکل های اسلامی، کانون های فرهنگی و انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه گیلان در روز یکشنبه 24 آذر ماه 98 در اتاق شورای معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه برگزار شد.

در این نشست خانم دکتر کریمی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه گیلان ضمن خیرمقدم به مهمانان محترم و ارایه گزارشی از فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، با بیان اینکه بخش مهمی از فعالیت های فرهنگی دانشگاه را دانشجویان انجام می دهند به وجود 4 تشکل اسلامی ، 25 کانون و 70 انجمن علمی و 35 نشریه در دانشگاه گیلان اشاره کرد و وجود دانشجویان و ظرفیت های آنان را فرصت مغتنمی خواند که از آن باید در جهت پیشبرد هرچه مناسب تر اهداف دانشگاه بهره برد.

در این نشست دانشجویان حاضر به بیان نظرات و سؤالاتی درخصوص فعالیتهای قرآنی، مسایل فرهنگی، تسهیلات فرهنگی و رفاهی، اتحادیه های انجمن های علمی و... پرداختند.

سپس مهندس عسکری مدیر کل امور پشتیبانی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با تأکید بر حفظ و استمرار ارتباط دانشجویان با مسئولین دانشگاه و رضایت کلی دانشجویان از فعالیتهای فرهنگی، علمی و سیاسی در دانشگاه گیلان، از نقدهای دانشجویی استقبال کردند و پاسخگوی سؤالات دانشجویان شدند و افزودند یکی از مهمترین سیاست های وزارت علوم، اجتماعی شدن دانشگاهها است که لازمه آن، همگرایی بین تشکل ها تقویت یابد و باعث توسعه علمی، فرهنگی و اجتماعی در کشور شود. ایشان برگزاری برنامه های شاخص در دانشگاه ویژه دختران دانشجو را نیز به عنوان یکی از اولویت های برنامه های فرهنگی در دانشگاه گیلان معرفی نمودند.

همچنین ایشان در راستای پیگیری فعالیتهای انجمن های علمی دانشجویی، اظهار نمودند که به زودی دستورالعملی برای دانشگاهها جهت تفکیک فعالیت های پژوهشی و همچنین آموزش های آزاد با فعالیتهای انجمن های علمی دانشجویی دانشگاهها صادر خواهد شد و به دانشگاهها ابلاغ می گردد.

در پایان مدیر کل امور پشتیبانی فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، وجود همدلی بین تشکلهای دانشجویی در دانشگاه را از عوامل دستیابی به اهداف فرهنگی در دانشگاهها دانستند.

شایان ذکر است ایشان ضمن دیداری جداگانه با ریاست دانشگاه گیلان، در افتتاحیه جشنواره ملی رفاقتی موسیقی به میزبانی کانون دانشجویی موسیقی دانشگاه گیلان حضور یافتند و به ایراد سخنرانی پرداختند.