بستن
FA EN AR RU FR

نشست تخصصی گردشگری تحصیلی برگزار شد.

نشست تخصصی گردشگری تحصیلی برگزار شد.


نشست تخصصی گردشگری تحصیلی برگزار شد.

 

انجمن علمی دانشجویی گردشگری دانشگاه گیلان با برگزاری نشست تخصصی گردشگری تحصیلی برای نخستین بار در کشور این موضوع را با حضور اساتید، صاحبنظران ، مسئولان و دانشجویان مورد کند و کاو و بررسی قرار داد.

در ابتدای این نشست که در تاریخ 21 مهر ماه 98 در اتاق شورای معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه گیلان برگزار شد  دکتر مهدی حسام عضو هیأت علمی گردشگری با بیان اهمیت ویژه گردشگری تحصیلی و پتانسیل بالای استان گیلان در جذب گردشگران تحصیلی، ورود متخصصان سایر علوم مربوطه از جمله جامعه شناسی، حقوق و علوم سیاسی برای کمک به مطالعه و بررسی این نوع از گردشگری را لازم دانستند.

دکتر حمیده بیگی عضو دیگر هیأت علمی گردشگری نیز ابتدا با مورد بررسی قرار دادن تمایز گردشگری تحصیلی و تحصیل در گردشگری  و تاریخچه این موضوع از گذشته تا کنون و معرفی کشور های پیشرو در این عرصه، افزودند برگزاری دوره های کوتاه مدت تابستانه و زمستانه می تواند به رشد جذب گردشگران تحصیلی کمک شایانی کند.

در ادامه دکتر مولایی عضو هیأت علمی حقوق به بررسی ابعاد حقوقی مرتبط شامل اقامت، ویزا، بیمه و صدور مدرک های تحصیلی برای گردشگران تحصیلی پرادختند .

دکتر محمد امین کنعانی مدیر گروه جامعه شناسی دانشگاه گیلان نیز با بیان اینکه وجود رشته گردشگری در دانشگاه های کشور از پیش احساس می شد از اضافه شدن این رشته به جمع رشته های دانشگاه گیلان ابراز خرسندی کردند و علم گردشگری را علمی برای توسعه اقتصادی و فرهنگی پایدار قلمداد کردند.

دکتر مجید یاسوری مدیر گروه جغرافیا و گردشگری با حضور در این نشست بر لزوم فعالیت هر چه بیشتر انجمن علمی در حوزه گردشگری تحصیلی تاکید کردند.

میثم نوائیان رئیس پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی با معرفی جاذبه های استان گیلان در بحث گردشگری تحصیلی، بستن پکیج های کامل و متنوع برای گردشگران خارجی را یک امر مهم برشمردند و آمادگی همکاری سازمان میراث فرهنگی با انجمن علمی گردشگری دانشگاه گیلان را برای اجرایی کردن گردشگری تحصیلی اعلام کردند .

پرسش و پاسخ دانشجویان نیز از موارد حائز اهمیت این نشست بود.