بستن
FA EN AR RU FR CHI

نشست آیت ا.. فلاحتی نماینده محترم ولی فقیه در استان گیلان بامدیران دانشگاه

نشست آیت ا.. فلاحتی نماینده محترم ولی فقیه در استان گیلان بامدیران دانشگاه


نشست آیت ا.. فلاحتی نماینده محترم ولی فقیه در استان گیلان بامدیران دانشگاه

آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت صبح روز سه شنبه 22 مرداد  ماه 98 ضمن حضور در دانشگاه گیلان و بازدید از بخش های مختلف این دانشگاه در نشست مشترک با مدیران دانشگاه شرکت کرد.

در این نشست آیت الله فلاحتی ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع دانشگاهیان، آفرینش انسان را با توجه به آیات قرآن کریم همراه علم دانست و حیات آدمی را وابسته به علم خواند. وی در ادامه و با اشاره به پیشرفت های کشور در سال های پس از انقلاب اسلامی قانع نشدن به این پیشرفت ها و ادامه پر شتاب مسیر را در رسیدن اهداف عالی نظام خواستار شد.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان علم و دین را دو بال تعالی انسان دانست و خواستار نزدیک شدن بیش از پیش حوزه و دانشگاه شد.

آیت الله فلاحتی با اشاره به اقدامات خوبی که در زمینه کارهای خیر در دانشگاه گیلان شده است از خیّرین و واقفین خواست به توسعه آموزش عالی و توسعه دانشگاه گیلان اهتمام ویژه بورزند. ایشان از صاحبان صنایع و مسئولان استان نیز خواست به تخصص موجود در دانشگاه گیلان به صورت ویژه توجه کنند.

وی در پایان مطالبات خود را از دانشگاهیان به شرح زیر بیان کرد:

- دوری از سیاست زدگی
- پژوهش محور کردن دانشگاه و نوآوری در پژوهش
- اهل نشاط بودن و دانشجو را در مسیر نشاط نگاه داشتن
-آموزش دادن ادب در رفتار و سلوک اجتماعی به جوانان
- تقویت مراکز مشاوره
- ایجاد امید برای جوانان
- ورود در مباحث مربوط به محیط زیست، منابع طبیعی و سلامت عمومی
- رابطه مؤثر با سایر مراکز علمی
- توجه ویژه به سازوکار رونق تولید

در این نشست دکتر احمد رضی رئیس دانشگاه گیلان ضمن خوش آمد گویی به آیت الله فلاحتی اهمیت علم را امروزه در رفع مسائل جامعه دانست و با توجه به تأکید مقام معظم رهبری در این زمینه خواستار توجه ویژه به حضور دانشگاه در رفع کاستی ها و معضلات اجتماعی نظیر حاشیه نشینی، طلاق و ... شد.
دکتر رضی ایجاد ساختار مناسب برای ورود به مسائل جامعه نظیر مرکز رشد، کانون های شکوفایی و مرکز کارآفرینی و ارتباط با صنعت را از دستاوردهای دانشگاه برای ورود به مسائل جامعه دانست. رئیس دانشگاه گیلان در ادامه تحریم های موجود را فرصتی برای بهره گیری هرچه بیشتر از توانایی دانشگاه ها و استفاده از ظرفیت علمی موجود دانست.

شایان ذکر است پیش از این نشست آیت الله فلاحتی از پژوهشکده گیلانشناسی و پروژه های خیّرساز و در دست احداث دانشگاه گیلان بازدید کرد.

تصاویر