بستن
FA EN AR RU FR CHI

قرآن و عترت

قرآن و عترت


قرآن و عترت

 دبیر  کانون شماره همراه استاد مشاور شماره همراه
محسن محمدی ثابت   دکتر حمید قربانپور  

سایت کانون قرآن 


آخرین اخبار و اطلاعیه

 

رسم عاشقی با حضور حجت الاسلام برمایی

 

سخنرانی با عنوان"رِل یا سینگل"

جلسات هم اندیشی شورای مرکزی کانون قرآن

نشست رسم عاشقی با حضور حجت الاسلام والمسلمین شهاب مرادی

نشست رسم عاشقی با حضور حجت الاسلام والمسلمین شهاب مرادی در تاریخ 13 آذر ماه 97 در تالار حکمت دانشگاه برگزار شد. ایشان در ابتدا با اشاره به اهمیت ازدواج در جامعه اظهار کرد: ترک ازدواج در شرایطی که فرد احتمال به گناه افتادن می‌دهد و شرایط ازدواج برای او فراهم باشد گناه است. وی با بیان اینکه فرصت ازدواج خانم‌ها از ۱۸ سالگی است گفت: دخترها در کشور با خطر تدریجی شانس ازدواج مواجه هستند، این در حالی است که شانس ازدواج آقایان تا سنین بالاتر کم نمی‌شود. کارشناس رسانه ملی با اشاره به اینکه ازدواج مسئله مهمی در تمام خانواده‌ها است افزود: هم دختران و پسران در ازدواج حق ازدواج دارند و به یک نسبت می‌توانند در انتخاب شریک زندگی خود نقش داشته باشند. وی با بیان اینکه گفت‌وگو و ارتباط دختر و پسر با یکدیگر پیش از مراسم خواستگاری و خارج از فضای خانواده مناسب نیست گفت: در این نوع ارتباط، لذت‌جویی بوده و فضای دلبری حاکم است و مسئولیت پذیری نیز در پس این رابطه‌ها نیست. مرادی با تأکید بر اینکه در جلسات خواستگاری باید طرفین سؤالات را به‌ درستی مطرح کنند افزود: در مطرح کردن سؤالات باید و نباید وجود ندارد و باید به‌ صورت عادی مطرح کرد. وی با اشاره به نکات مهم درباره جلسه خواستگاری تصریح کرد: جایی که مثلاً مسایل دینی در خانواده برای دختر یا پسر مهم است، باید حتماً مسایل مهم مطرح شود؛ توصیه می‌شود که در جلسات گفت‌وگوی خواستگاری طرفین نظر خود را به ‌صورت واضح بیان کنند و نسبت به اظهارات طرف مقابل هیجان نشان ندهند.

راهکارهای شادی و نشاط در زندگی

همایش شادی و نشاط در زندگی، پیش نیازهای ازدواج و زندگی شاد و پایدار با سخنرانی خانم مریم ادیب از مدرسه قرآن و حدیث دانشگاه تهران با همکاری کانون قرآن و معارف اسلامی دانشگاه گیلان در تاریخ 29 آبان ماه 97 در تالار حکمت دانشگاه برگزار شد. خانم مریم ادیب ضمن تعریف شادی سرور مناسب و خوب در باب موضوعاتی همچون وارهی از مشکلات، آداب و شرایط شادی، پرهیز از گناه و شادی به اطاعت از خداوند و ضرورت و عوامل شادی مناسب در زندگی، بعد و قبل ازدواج پرداخت.

کارگاه آموزش قرآن کریم

اردوی زیارتی ـ فرهنگی شهر مقدس قم

درخشش دانشجویان دانشگاه گیلان در مرحله منطقه ای بخش آوایی سی و سومین جشنواره قرآن وعترت

دانشجویان

دانشجویان دانشگاه گیلان راه یافته به مرحله منطقه ای سی و سومین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان کشور

نتایج بخش آوایی سی وسومین جشنواره سراسری قرآن وعترت دانشجویان (مرحله دانشگاهی)

نتایج آزمون کتبی رشته حفظ بخش آوایی و رشته های بخش معارفی سی و سومین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان مرحله دانشگاهی

برگزاری نشست تخصصی اعضاء

نشست تخصصی اعضا با حضور دکتر قربانپور و استاد عطایی از اعضای هیأت علمی دانشگاه توسط کانون قرآن و معارف اسلامی مرکزی از اسفند ماه 96 لغایت اردیبهشت ماه 97 به مدت شش جلسه برگزار شد. استاد عطایی در جلسات مربوطه به رعایت اصولی برای انجام کار فرهنگی و اجتماعی مانند دوری از اسراف و هزینه های بی جا، انجام کارهای ماندگار و پایدار، نقش نهضت سوادآموزی در تغییر فرهنگ جامعه، توجه به محتوا در نمادهای فرهنگی، دقت در هزینه‌کردن بیت‌المال، ترویج نماز و ازدواج، اولویت کارهای فرهنگی، اخلاص در کارهای فرهنگی و حرکت به سمت جلو، نه بازگشت به عقب اشاره کردند. دکتر قربانپور نیز در جلسات مربوطه به اخلاص در عرصه فرهنگی، حرکت در مسیر شهدا و تأسی به سیره شهدا و... اشاره نمودند.

   

برگزاری کارگاه آموزشی «رازهای ارتباط با جنس مخالف و سین جین های خواستگاری»

به مناسبت روز جوان، کارگاه آموزشی «رازهای ارتباط با جنس مخالف و سین جین های خواستگاری» با حضور استاد مسلم داوودی نژاد (کارشناس خانواده و مؤلف هفت جلد کتاب) توسط کانون قرآن و معارف اسلامی مرکزی در تاریخ 8 اردیبهشت ماه 97 در تالار حکمت دانشگاه برگزار شد. استاد داوودی نژاد در این برنامه به رازهای ارتباط با جنس مخالف از دیدگاه قرآن و با نگاه به آموزه های زیبای اسلامی پرداختند و سؤالات مربوط به خواستگاری را به صورت کلیدی بیان نمودند.این برنامه با حضور پرشور دانشجویان مواجه گردید.

کارگاه آموزشی ازدواج

دورهمی دانشجویان به صورت کارگاه آموزشی توسط کانون قرآن و معارف اسلامی مرکزی در 2 اردیبهشت 97 با حضور دکتر امیر قربانپور عضو هیأت علمی دانشگاه برگزار شد. در این دوره، استاد به بررسی ازدواج های موفق و ناموفق پرداخته و آسیب شناسی کرده و با مشارکت و نظرات دانشجویان به بهترین پاسخ دست یافتند. مشاوره قبل از ازدواج، سؤالات اولین جلسه خواستگاری و... برخی از مسایل مطرح شده در کارگاه بود.

        

جشن مبعث پیامبر اکرم (ص)

جشن مبعث پیامبر رحمت و مهربانی حضرت محمد (ص) با همکاری کانون قرآن و معارف اسلامی مرکزی و بسیج دانشجویی دانشگاه در تاریخ 26 فروردین ماه 97 از ساعت 20:30 الی 23 در تالار معین دانشکده تربیت بدنی ویژه دانشجویان دختر برگزار شد. سخنرانی خانم مهدوی استاد حوزه و دانشگاه، پخش کلیپ، برگزاری مسابقه و اهدای جوایز از برنامه های این جشن بود. در این جشن دانشجویان خوابگاه های بنت الهدی، انصاری و کوثرحضور 

داشتند.

مراسم انس با قرآن کریم

به مناسبت میلاد با سعادت حضرت فاطمه (س) مراسم انس با قرآن کریم در روز یکشنبه مورخ ۹۶/۱۲/۱۳ در خوابگاه بنت الهدی برگزار شد. در این برنامه دو نفر از قاریان برجسته قرآن کریم دانشگاه گیلان به قرائت و دونفر از حافظان کل قرآن کریم به اجرای حفظ پرداختند. همچنین در ادامه مراسم گروه تواشیح ثامن الحجج(ع) قطعه ای را اجرا نمودند. در پایان با اجرای مسابقه حضوری و اهدای جوایز محفل انس این مراسم خاتمه یافت.

برنامه های کانون قرآن در نیمسال دوم تحصیلی۹۶_٩٧

۱)کارگاه آموزشی قرآن کریم(خواهران و برادران)ویژه دانشجویان خوابگاهی ۲)کارگاه آموزشی حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم توسط یکی از اعضاء کانون به صورت رایگان ۳)پرسمان دانشجویی دختران خوابگاهی(محفل خصوصی دختران خوابگاهی و اینکه هرسوالی که مخصوص ازدواج و....از استاد می پرسند) ۴)دورهمی دانشجویی با موضوع ازدواج و رابطه دختر و پسر از نگاه قرآن ۵)برگزاری ۲بار کلاسهای دورهمی درقالب اردوی زیارتی درمکان های زیارتی استان ۶)نشست تخصصی اعضاء(خوراک علمی فرهنگی و اعتقادی به اعضاء و شورای مرکزی کانون)

گپ و گفت خودمونی

جشن آغاز امامت امام زمان عج به همراه گپ و گفت خودمونی در تاریخ 7 آذرماه 96 در تالار معین دانشکده علوم 

ورزشی و تربیت بدنی برگزار شد.

دورهمی دانشجویی

کارگاه آموزش قرآن کریم ویژه دانشجویان ساکن خوابگاه(خواهران و برادران)

برگزاری پرسمان دانشجویی

برنامه پرسمان دانشجویی توسط کانون قرآن و معارف اسلامی مرکزی دانشگاه و با حضور خانم مهدوی مدرس حوزه و دانشگاه از مهر ماه 96 لغایت اردیبهشت ماه 96 (روزهای یکشنبه) ساعت 20 در بلوک 3 خوابگاه بنت الهدی (خوابگاه دختران) برگزار شد. در این جلسات در خصوص ازدواج و مطالب مرتبط به آن بحث می شد و در پایان هر جلسه پرسش و پاسخ انجام می گرفت.

"دورهمی دانشجویی"

شروع جلسات  از تاریخ 15 فروردین 1396 در جلسات استاد قربانپور موضوعات و شبهات قرآنی مطرح شده و پاسخ داده می شد و در جلسات استاد عطایی مسائل اعتقادی از جمله(خود شناسی، خدا شناسی، انسان شناسی تطبیقی، گناه شناسی...) پرداخته می شد.

نقد فیلم آخر الزمانی هالیوود

جلسه نقد فیلم آخر الزمانی هالیوود در مورخ یکشنبه 95/9/28 ساعت 13 در تالار حکمت دانشگاه گیلان با حضور و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین امیرحسین پیش آهنگ برگزار شد.

فیلم  world war z  محصول سال 20013 آمریکاست که در 3600 سالن اکران شد. 200 میلیون دلار سرمایه ساخته این فیلم شد که به این ترتیب آن را به پر خرج ترین فیلم تاریخ سینمای (زامبی ها) تبدیل کرده است.همچنین شش کمپانی بزرگ فیلم سازی در ساخت این فیلم مشارکت داشتند. این فیلم بر اساس کتاب تاریخ شفاهی جنگ زامبی ها نوشته max brooks ساخته شد و متیو مایل کارناهال به عنوان فیلمنامه نویس تغییرات زیادی در آن ایجاد کرد.

ghoran ghoran1 ghoran2 ghoran3

ـ برگزاری کلاس قرآن ویژه دانشجویان خوابگاه خواهران و برادران

555ghoran %db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b1%db%b0%db%b2%db%b5_%db%b2%db%b0%db%b1%db%b4%db%b5%db%b2 %db%b2%db%b0%db%b1%db%b6%db%b1%db%b0%db%b2%db%b5_%db%b2%db%b0%db%b1%db%b5%db%b2%db%b80 img_20161101_194758 img_20161101_194836

برگزاری محفل انس با قرآن کریم

برگزاری سلسله مسابقات قرآن کریم (یس) در دانشگاه

نتایج سی و یکمین دوره مسابقه قرآن کریم دانشجویان بخش کتبی