بستن
FA EN AR RU FR CHI

شرکت در هفتمین دوره توان‌افزایی مروجین فناوری نانو

شرکت در هفتمین دوره توان‌افزایی مروجین فناوری نانو


شرکت در هفتمین دوره توان‌افزایی مروجین فناوری نانو

سازمان مرکزی دانشگاه پیام‌نور میزبان هفتمین دوره توان‌افزایی مروجین فناوری نانو است. این دوره از سوم تا پنجم بهمن‌ماه 97 با حضور نهادهای ترویجی ‌نانو برگزار شد.

شبکه نهادهای ترویجی نانو شامل گروه‌های دانشجویی، شرکت‌های آموزشی و همچنین سایر مؤسسات، نهادها و سازمان‌ها است که به دنبال آموزش و ترویج فناوری نانو در سطح دانشجویان، محققان و عموم مردم هستند. این نهادها می‌توانند در صورت عمل به مفاد آیین‌نامه‌های تعریف‌شده در ستاد نانو از مزایای مالی و اعتباری بهره‌مند شوند. در حال حاضر بیش از 220 نهاد ترویجی نانو دارای مجوز در سراسر کشور مشغول به فعالیت هستند. شبکه نهادهای ترویجی نانو یکی از بخش‌های بنیاد آموزش فناوری نانو، مسئول ترویج و آموزش دانشجویی ستاد نانو است.

در این برنامه 130 نفر از 101 نهاد ترویجی فعال ثبت‌نام کرده‌اند. در میان نهادهای ترویجی شرکت‌کننده، 76 گروه‌ دانشجویی، 10 شرکت آموزشی و 15 نهاد دانشگاهی حضور دارند. 10 درصد از شرکت‌کنندگان از شهر تهران و سایر شرکت‌کنندگان به نمایندگی از سایر شهرهای ایران در این مراسم حضور خواهند داشت. نهادهای ترویجی دانشجویی و دانشگاهی از دانشگا‌ه‌های وابسته به وزارت علوم، وزارت بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی در این برنامه ثبت‌نام کرده‌اند. در این میان نهادهای ترویجی مجموعه دانشگا‌ه‌های پیام‌نور بیشترین استقبال را از این مراسم داشته‌اند.

در این دوره برنامه‌‌‌‌های متنوعی از قبیل کارگاه تیم‌سازی و کار تیمی، رقابت تیمی، جلسات هم‌اندیشی، جلسات بحث و بررسی آیین‌نامه‌های حمایتی بنیاد آموزش فناوری نانو، جلسه بررسی و نقد مشکلات و معضلات نهادهای ترویجی در فعالیت‌هایشان، برنامه‌‌‌‌های فرهنگی، شبکه‌سازی، و انتقال تجربیات موفق میان نهادهای ترویجی برنامه‌ریزی شده است. افتتاحیه مراسم با حضور و سخنرانی مسئولین ستاد نانو و دانشگاه پیام‌نور در ساعت 9 صبح روز چهارشنبه 3 بهمن‌ماه 1397 در آمفی‌تئاتر مرکزی پیام‌نور برگزار شد.

گردهمایی سالانه نهادهای ترویجی نانو، از مهم‌‌‌‌ترین رویدادهای ترویجی بنیاد آموزش فناوری نانو است که از سال 1391 درحال برگزاری است. این گردهمایی با تمرکز بر فعالیت‌های ترویجی نهادهای فعال در حوزه فناوری نانو، بستری را برای تبادل نظرات و پیشنهادات و بررسی مشکلات موجود فراهم می‌‌‌‌آورد. هفتمین دوره توان‌افزایی با همکاری بنیاد آموزش فناوری نانو و دانشگاه پیام نور در مورخ 3 تا 5 بهمن‌ماه 1397 در سازمان مرکزی دانشگاه پیام‌نور برگزار شد.