بستن
FA EN AR RU FR CHI

دومین کنفرانس دانشجویی شیمی ایران در دانشگاه گیلان برگزار گردید

دومین کنفرانس دانشجویی شیمی ایران در دانشگاه گیلان برگزار گردید


دومین کنفرانس دانشجویی شیمی ایران در دانشگاه گیلان برگزار گردید

انجمن علمی دانشجویی شیمی دانشگاه گیلان با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه گیلان دومین کنفرانس دانشجویی شیمی ایران و اولین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دانشجویان شیمی ایران را در تاریخ 14 الی 16 مهر ماه 1394 در تالار حکمت دانشگاه برگزار نمود.

این کنفرانس با هدف ارتقاء سطح علمی و فکری پژوهشگران کشور و ایجاد محیط مناسب برای برقراری ارتباطات علمی و تبادل افکار برگزار شد.

در دومین کنفرانس دانشجویی شیمی ایران در مجموع تعداد 526 مقاله به دبیر خانه کنفرانس ارسال گردید و در نهایت پس از داوری های صورت گرفته،تعداد 19 مقاله به صورت ارائه شفاهی و تعداد 367 مقاله به صورت پوستر مورد پذیرش قرار گرفت. 

پروفسور پیتر ولهارد استاد دانشگاه برکلی آمریکا به عنوان سخنران کلیدی دومین کنفرانس دانشجویی شیمی ایران بود که با محوریت " کمک به حفظ سیاره زمین با استفاده از باتری های مولکولی حرارتی قابل شارژ توسط نور خورشید " به سخنرانی  پرداخت.از افتخارات پروفسور ولهارد می توان به دریافت مدال «Adolf Windaus»، انتخاب به عنوان یکی از 100 دانشمند برجسته جوان آمریکا، دریافت جایزه «Humboldt Senior Scientist»، جایزه انجمن شیمی آمریکا در زمینه شیمی آلی فلزی و عضویت در کمیته بخش شیمی آلی IUPAC اشاره نمود.

دکتر فرهاد شیرینی رئیس دومین کنفرانس ملی دانشجویی شیمی ایران در افتتاحیه این مراسم گفت: آشنایی دانشجویان با نتایج تحقیقات در دانشگاههای مختلف، ایجاد شور و نشاط در جامعه دانشجویی، ارتقاء سطح علمی و فکری پژوهشگران کشور و ایجاد محیط مناسب برای برقراری ارتباطات علمی و تبادل افکار از اهداف برگزاری این کنفرانس است. دکتر فرهاد شیرینی افزود: 526 مقاله با موضوعات مرتبط با علم شیمی دبیرخانه کنفرانس ارسال شده که پس از داوری ، 19 مقاله به صورت شفاهی و 367 مقاله نیز به صورت پوستر در مدت برگزاری کنفرانس ارایه می شود. وی برپایی اولین نمایشگاه دستاوردهای دانشجویی شیمی ایران را از دیگر برنامه های این کنفرانس عنوان و یادآور شد: در این نمایشگاه توانمندی های دانشجویان در رابطه با شیمی در دانشکده علوم پایه دانشگاه گیلان به نمایش گذاشته شده است. معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه گیلان همچنین در مراسم افتتاحیه این کنفرانس گفت: بیش از 17 هزار دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی شامل کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. وی اظهار داشت: دانشجویان دانشگاه گیلان در 9 دانشکده ، یک پردیس دانشگاهی، دو مرکز پژوهش و یک مرکز آموزش های مجازی تحصیل می کنند. وی با بیان این که ایجاد دانشکده های مکانیک، مدیریت و حسابداری، گردشگری فومن و فناوری های نوین نیز در دست است، یادآور شد: دانشکده شیمی در شورای گسترش نیز به تصویب رسیده که عملیاتی می شود. رییس دومین کنفرانس ملی دانشجویی شیمی ایران دانشکده علوم پایه را یکی از دانشکده های دانشگاه گیلان نام برد و بیان داشت: این دانشکده دارای سه گروه آموزشی فیزیک، زیست شناسی و شیمی است. وی با بیان این که گروه شیمی دانشکده علوم پایه به عنوان یکی از پرافتخارترین گروه آموزشی دانشگاه گیلان است، تصریح کرد: این گروه آموزشی دارای 30 عضو هیات علمی در رده های استاد تمام، دانشیار و استادیار است. دکتر شیرینی یادآور شد: گروه آموزشی شیمی دانشکده علوم پایه دانشگاه گیلان دارای دانشجویانی توانمند، علاقمند و دارای انرژی است. چهره شاخص بین المللی پروفسور پیتر ولهارد استاد دانشگاه برکلی کالیفرنیا آمریکا و اساتید برجسته ایرانی از جمله شرکت کنندگان در این کنفرانس هستند. در مراسم افتتاحیه کنفرانس یاد شده، محمدعلی زلفی گل دبیر و نایب رییس انجمن شیمی ایران حضور داشت که به سخنرانی در ارتباط با وضعیت علمی ایران در مقایسه با کشورهای اروپایی پرداخت. در کنار برگزاری دومین کنفرانس دانشجویی شیمی ایران و با استفاده از فرصت حضور پروفسور پیتر ولهارد عضو هیات علمی برجسته دانشگاه برکلی امریکا در دانشگاه گیلان، کارگاه دانش افزایی و توانمندسازی اعضای هیأت علمی دانشگاه (ویژه اعضای هیأت علمی گروههای شیمی، مهندسی شیمی و مهندسی نساجی) توسط گروه آموزش های آزاد دانشگاه با عنوان تدریس شیمی و روش ها و متدهای نوین مورد استفاده در کلاسها و روشهای تحقیق در شیمی روز پنجشنبه مورخ 16 مهرماه 1394 در سالن امتحانات دانشکده علوم پایه برگزار شد.

در این کارگاه که با حضور 50 نفر از اعضای هیأت علمی دانشگاه و بورسیه های محترم جایابی برگزار گردید،پروفسور پیتر ولهارد، آخرین روش های آموزشی و تحقیقی در حوزه علم شیمی را با شرکت کنندگان به اشتراک گذاشتند.

4210065IMG_9728

آدرس کوتاه :