بستن
FA EN AR RU FR CHI

دومین نمایشگاه منطقه ای توانمندی های دانشجویان دختر در زمینه مد و لباس و صنایع دستی به میزبانی دانشگاه گیلان

دومین نمایشگاه منطقه ای توانمندی های دانشجویان دختر در زمینه مد و لباس و صنایع دستی به میزبانی دانشگاه گیلان


دومین نمایشگاه منطقه ای توانمندی های دانشجویان دختر در زمینه مد و لباس و صنایع دستی به میزبانی دانشگاه گیلان

دومین نمایشگاه منطقه ای توانمندی های دانشجویان دختر در زمینه مد، لباس و صنایع دستی به صورت مجازی با میزبانی دانشگاه گیلان و مشارکت دانشگاههای دوازده گانه مناطق( مازندران،گلستان،خراسان شمالی،خراسان رضوی،قزوین، زنجان، آذربایجان غربی،آذربایجان شرقی، اردبیل، سمنان، تهران و قم) با هدف بهره گیری از تمام ظرفیتهای موجود و ممکن در دانشگاهها،افزایش غرورملی،ارتقاء توانایی ها و مهارتهای دانشجویان دختر وایجاد زمینه های ورود آنان در فضای کسب و کار، در تاریخ نهم آذر ماه1399 به مدت سه روز برگزار خواهد شد. در این راستا دبیر کانون دانشجویی مهارت آموزی دانشگاه گیلان و عضو شورای سیاستگذاری دومین نمایشگاه مد، لباس و صنایع دستی توضیحاتی به شرح زیر اعلام نمود :

فایل صوتی  مصاحبه نرگس هزاری دبیر کانون دانشجویی مهارت آموزی دانشگاه گیلان و عضو شورای سیاستگذاری نمایشگاه

همچنین در این راستا غلامرضا صابر دبیر اجرایی دومین نمایشگاه توانمندی های دانشجویان دختر در زمینه مد، لباس و صنایع دستی مطالبی را بیان نمود: مقررشده بود این نمایشگاه  در فضای مناسب نمایشگاهی به صورت حضوری انجام پذیرد که در این خصوص پیش بینی  های لازم  انجام شده بود، اما به دلیل شیوع ویروس کرونا ، این برنامه با قدری تاًخیر و براساس برنامه ریزی های انجام شده، در فضای مجازی(برخط) به اجرا در خواهد آمد. از دانشگاههای مشارکت کننده در این نمایشگاه فقط ،( دانشگاههای گیلان، آذربایجان شرقی، قم، خراسان شمالی، سمنان قزوین و زنجان)توانسته اند با تجمیع وارسال آثار دانشجویان دختردر دو بخش (مد و لباس وصنایع دستی) به صورت فعال شرکت نمایند که اطمینان داریم دانشگاههای جامانده صرفاً  به دلیل شرایط کنونی و عدم دسترسی مسئولین و کارشناسان فرهنگی برای ارتباطگیری با دانشجویان، قادر به دریافت و ارسال آثار نبوده اند. امیدواریم در آینده در دوره بعدی برگزاری نمایشگاه در فضای غیر کرونایی ، شاهد حضور پرشور این دانشگاهها هم باشیم. در اینجا لازم می دانیم موارد و موضوعات مرتبط به این نمایشگاه  را به صورت جداگانه برشمریم:

- آثار دریافتی دانشجویان دختردانشگاهها در هر دو بخش (مد، لباس و صنایع دستی)  توسط دو داورمتخصص در این امور ،داوری شد که انشاءالله اسامی دانشجویان برگزیده ،در مراسم اختتامیه نمایشگاه مورخ 99/09/11 اعلام خواهد شد و به سه نفر از برگزیدگان در هر بخش، لوح یادبود و جوایزی تعلق خواهد گرفت.

- دو مورد کارگاه هم توسط اساتید فن(آقایان دکتر معین مهدی پور مربی صنایع و استاد رشته نساجی در دانشگاه فنی و حرفه ای گیلان و دکتر فرزاد رشیدی معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان گیلان) در هر بخش داشتیم که لینک این کارگاهها در صفحه نمایشگاه مجازی به صورت آفلاین در معرض دید مخاطبان گرامی قرار خواهد گرفت.

- مراسم افتتاحیه نمایشگاه  مجازی همانطوریکه قبلا هم به آن اشاره شد روز یکشنبه مورخ 99/09/09راس ساعت 10 صبح خواهد بود، مدت نمایشگاه سه روزه است که با مراسم اختتامیه در روز سه شنبه مورخ 99/09/11به پایان می رسد.  در مراسم افتتاحیه خانم دکتر ابتکار معاون محترم ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، آقای دکتر رضی ریاست محترم دانشگاه و مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان سخنرانان برنامه با حضور مجری،بیاناتی خواهند داشت.

در پایان امیدواریم در روزهای برگزاری نمایشگاه مجازی و حتی بعد آن،ضمن دیده شدن آثارو توانمندی های دانشجویان دختر دانشگاههای کشورمان، بیشتر از هر زمان دیگری این تولیدات مورد توجه فعالین عرصه لباس  و پوشاک و صنایع دستی قرارگرفته تا بدین وسیله  مهمترین و برجسته ترین سیاست و هدف برگزاری چنین نمایشگاه هایی که همانا ایجاد زمینه  و بستر مناسب ورود این دانشجویان به بازار و فضای کسب و کار می باشد محقق گردد. لازم است در اینجا توضیحی اضافه کنیم که صاحبان صنایع پوشاک و صنایع دستی برای ارتباط با تولید کنندگان آثار (دانشجویان) می توانند از صفحه نمایشگاه مجازی غرفه دانشگاه مربوطه را یافته و در آنجا از طریق آدرس کارشناسان هر دانشگاه با دانشجوی صاحب اثر ارتباط برقرار نمایند. انشاء الله

 

آدرس کوتاه :