بستن
FA EN AR RU FR CHI

جلسه هم افزایی شورای فرهنگ عمومی دانشگاه های استان گیلان برگزار شد

جلسه هم افزایی شورای فرهنگ عمومی دانشگاه های استان گیلان برگزار شد


جلسه هم افزایی شورای فرهنگ عمومی دانشگاه های استان گیلان برگزار شد

جلسه هم افزایی شورای فرهنگ عمومی دانشگاه های استان گیلان با حضور معاونین فرهنگی و اجتماعی دانشگاه های استان، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گیلان  روز چهارشنبه 30 مهر ماه 99 به میزبانی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه گیلان برگزار گردید.

در این جلسه خانم دکتر کریمی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه گیلان ضمن اشاره به مصوبه شواری فرهنگ عمومی استان، توضیحاتی در خصوص اهم برنامه های اجرا شده و عملیاتی در دانشگاه گیلان در حوزه  ترویج عفاف و حجاب و  صیانت اخلاقی و رفتاری دانشگاهیان ارائه نمود. ایشان در ادامه اظهار داشتند مقوله عفاف و حجاب نیز مانند سایر مباحث آموزشی و دانشجویی جزء حقوق است، همانطور که برای دانشجویان در بحث رفاهی و آموزشی حقوق دانشجویی تعریف شده است در این موضوع مشخص عفاف و حجاب نیز باید حقوقی تعریف و در نظر گرفته شود. در بحث عفاف و حجاب نباید سلیقه ای عمل کرد باید وحدت رویه وجود داشته باشد تا همگرایی ایجاد کند.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین عباسی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گیلان تاکید داشت با توجه به ابعاد گوناگون زیستی، اجتماعی، اخلاقی و معنوی انسان، بحث عفاف و حجاب نیز باید یکی از دغدغه های جامعه باشد. با عنایت به اینکه یکی از منویات اصلی مقام معظم رهبری توجه ویژه به اصل حجاب چه در حوزه فردی، حوزه قانونی و حوزه دینی است و در سند دانشگاه اسلامی نیز آمده است باید در دانشگاه نیز به این موضوع  توجه ویژه شود. لذا اولین قدم، نیازمند به اراده است  و باید همانند قوانینی که در حوزه پژوهشی و آموزشی وجود دارد و جدیت خیلی زیاد در اجرای آن قوانین است و نیاز به فرهنگ سازی ندارد باید در این خصوص یک قانون و التزام در فضای دانشگاهی تعریف شود. اجرای قانون در عرصه عمل برای همه باید یکسان باشد تا منتج به نتیجه شود. ایشان همچنین به جدیت دانشگاهیان در ارائه راهکارهای فرهنگی برای ارتقاء جایگاه عفاف و حجاب در دانشگاه و جامعه تاکید نمودند.

در ادامه جلسه نیز معاونین و مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه های علوم پزشکی، علمی و کاربردی و جهاد دانشگاهی استان هر یک، گزارشی از عملکرد واحد مربوطه و همچنین نظرات و پیشنهادات خود را ارائه نمودند.

آدرس کوتاه :