بستن
FA EN AR RU FR CHI

جلسه شورای حمایت و نظارت بر انجمن‌ها و اتحادیه‌های انجمن‌های علمی دانشجویی در معاونت فرهنگی وزارت علوم تحقیقات و فناوری برگزار شد.

جلسه شورای حمایت و نظارت بر انجمن‌ها و اتحادیه‌های انجمن‌های علمی دانشجویی در معاونت فرهنگی وزارت علوم تحقیقات و فناوری برگزار شد.


جلسه شورای حمایت و نظارت بر انجمن‌ها و اتحادیه‌های انجمن‌های علمی دانشجویی در معاونت فرهنگی وزارت علوم تحقیقات و فناوری برگزار شد.

جلسه شورای حمایت و نظارت بر انجمن‌ها و اتحادیه‌های انجمن‌های علمی دانشجویی با حضور مدیرکل فرهنگی و اجتماعی و دبیر شورا، نمایندگان معاونت پژوهش و فناوری و معاونت حقوقی و امور مجلس، برخی اساتید صاحب نظر، کارشناسان انجمن های علمی وزارت علوم و نمایندگان دانشجویی شورا در معاونت فرهنگی وزارت علوم تحقیقات و فناوری برگزار شد. در این جلسه،مهرزاد امیدوار دانشجوی دانشگاه گیلان به عنوان یکی از نمایندگان دبیران اتحادیه انجمن های علمی کشور نیز در این جلسه حضور داشت. در این جلسه مدیرکل فرهنگی و اجتماعی ضمن ارائه گزارشی از یازدهمین جشنواره ملی حرکت ایجاد فضای گفتگو و تعامل، فراهم کردن زمینه حضور جدی بخش صنعت و تقویت و توسعه تعاملات علمی بین المللی را محورهای اصلی رویکرد معاونت فرهنگی و اجتماعی در دوره یازدهم خواند و خاطر نشان کرد: با توجه به اهتمام معاونت فرهنگی و اجتماعی و دانشگاه میزبان در این دوره از جشنواره این رویکردها تا حدی محقق شد و با برگزاری نشست‌های و پنل های تخصصی فضای گفتگو در جشنواره تقویت شد. وی ادامه داد: بخش ارتباط با صنعت که امسال با دیدی کلی تر با نام ارتباط با جامعه، بازار و صنعت در ابتدا با ایده ی دعوت از صنایع و شرکت ها برای بیان مشکلات صنعتی و نیاز های خود در بخش نیروی انسانی و حل و رفع نیاز ها از طرف دانشجویان، کار خود را شروع کرده و در ادامه با اضافه شدن بخش هایی همچون جایگاه سرمایه‌گذاران، بخش مشاغل، باشگاه مشاورین حرکت و پنل های کار آفرینی یک برنامه ریزی کلی برای این بخش شکل گرفت. حضور صاحبان صنایع در جشنواره، باعث اعتمادسازی بین طرفین و ایجاد گفتمان بین دانشگاه و صنعت شد. همچنین حضور شرکت های دانش بنیان دانشجویی که از دل انجمن‌ها شکل گرفته است نقطه قوتی برای انجمن‌های علمی به حساب می آید. عسکری افزود: بخش بین الملل یازدهمین جشنواره ملی حرکت که مخاطب آن عموماً دانشجویان و محققان جوان بودند، ساختاری متفاوت با دوره‌های پیشین داشت. این بخش علاوه بر ارائه دستاوردهای فعالیتهای دانشجویان جهان، شامل دوره آموزشی، برنامه‌های فرهنگی، آشنایی با فرهنگ، تاریخ و هنر ایرانی-اسلامی، بازدیدهای متنوع، کارگروهی بود. به صورت کلی فرصتی دوجانبه هم برای شرکت‌کنندگان داخلی و هم خارجی فراهم شد تا ارتباطات بین‌دانشگاهی در قالب بین‌المللی ترویج و توسعه یابد. در این بخش ۸۵ دانشجوی خارجی از سایر کشورها حضور داشتند در ادامه، پیش نویس «دستورالعمل ضوابط تأسیس و فعالیت اتحادیه‌های انجمن‌های علمی دانشجویی» مورد بررسی قرار گرفت و هر یک از اعضا نظرات خود را پیرامون موارد دستورالعمل بیان کردند. در پایان جلسه از یک سال حضور و همکاری موثر اعضای دانشجویی دوره قبل شورای حمایت و نظارت بر انجمن های علمی، از نمایندگان دبیران اتحادیه و دبیران مجمع انجمن ها تقدیر شد.