بستن
FA EN AR RU FR CHI

تئاتر

تئاتر


تئاتر

 دبیر  کانون شماره همراه استاد مشاور شماره همراه
مریم عباسی غریب   دکتر افشین عموزاده لیچایی  

آخرین اخبار و اطلاعیه

اجرای نمایش"اگر بمیری"در دانشگاه گیلان

 

 

تئاتر گل یا پوج

تئاتر باغ وحش شیشه ای در دانشگاه گیلان اجرا شد

 کانون تئاتر دانشگاه با تلاشهای فراوان گروه اجرایی خود توانست نمایشی تحت عنوان «باغ وحش شیشه ای» اثر ماندگار تنسی ویلیامز را در دو روز متوالی  اجرا کند. این نمایش در تاریخ 24 و 25 اردیبهشت ماه 98 روی صحنه تالار حکمت رفت که با استقبال کم نظیری همراه بود.

تئاتر باغ وحش شیشه ای ماحصل کارگاه آموزش بازیگری و کارگردانی ترم پاییز بود. کارگردان این نمایش دبیر کانون، مریم عباسی غریب و دستیار کارگردان مهسا زارع و منشی صحنه سبا رضوانی بودند. دیگر عوامل این کار، طراح لباس: میلاد فتاحی و بازیگران به ترتیب حضور در صحنه: محمدعلی تابان، مریم عباسی غریب، زینب رحمتی نیا و مهیار آبیاری نقش آفرینی کردند.

این نمایش تقابل انسان معاصر با چالشهای اقتصادی، فرهنگی و فشارهای روانی جوانی کارگر را روایت می کند که در آرزوی آینده ای پر زرق و برق به دنبال رهایی از زندان مسئولیت ها و فرار از خانواده ای محتاج به سوی علایق دست نیافتنی خود است. خانواده وینگفیلد با به تصویر کشیدن غم و اندوه دختر، اشاره به عقده حقارت دارند. تنسی ویلیامز با بهره گرفتن از نظریه آدلر سعی در ریشه یابی این مسئله دارد.

در ابتدا جوان با مونولوگ وارد صحنه شده و شروع به صحبت می کند. به پدر خانواده اشاره کرده و از اینکه خانه و خانواده را ترک کرده، گله می کند ولو اینکه خود او در فکر رفتن است. مادر به عنوان ستون و پایه خانواده سعی می کند از فروپاشی فرزندانش جلوگیری کند و به زندگیشان سر و سامان بدهد. ورود ناگهانی مردی غریبه به این خانواده و اتفاقات نه چندان قابل انتظاری که در نهایت پیش آمد، نقطه قابل تأمل و قوت این داستان بود که با تشویق حضار همراه بود. در حین اجرا سه قطعه موسیقی در سه صحنه متفاوت با ویولن به صورت زنده نواخته شد.

در ضمن بخشی از مبلغ حاصل از بلیط فروشی به سیل زدگان برخی از مناطق کشور، تعلق خواهد گرفت.

 

آواز خوان طاس

اجرای نمایشنامه "در اتوبوس رشت ـ تبریز"

نویسنده نمایشنامه : محمدرضا احمد زاده

زمان اجرا: 20 اردیبهشت ماه 95

مکان اجرا : دانشکده معماری و هنر ـ دانشگاه گیلان  

جلسات هفتگی کانون تئاتر : «صبحی با تئاتر»

جلسات هفتگی کانون تئاتر دانشگاه گیلان با محوریت فعالسازی هرچه بیشتر شورای مرکزی و علاقه مندان به تئاتر در دانشگاه، از روز دوشنبه 11 آبان ماه 1394 کار خود را آغاز کرد. در جلسات صبحی با تئاتر که با حضور دکتر افشین عموزاده مشاور کانون تئاتر دانشگاه برگزار گردید، به بررسی مسایلی از جمله نمایشنامه نویسی و برخی تکنیک های مربوط به آن، نمایشنامه خوانی، برنامه هایی همچون پخش ویدیوی نمایش و تمرین و ضبط آیتم های کوتاه، اتود های نمایشی و تمرین بازیگری توسط اعضا پیگیری شد وهمچنین رویکردی برای برگزاری سایر جلسات انتخاب و تعیین گردید.

3teatr 2teatr 4teatr

کارگاه بازیگری

کارگاه بازیگری تئاتر در کانون تئاتر دانشگاه با استقبال خوب دانشجویان و با تدریس محمد پورجعفری از کارگردانان گیلانی،اجرا شد. گفتنی است در این 8 جلسه 4 ساعته کارگاه، در کنار تمرین های عملی و بیان در بازیگری و پرداختن به «متد اکتینگ»،سعی شد تا بر مطالعه و اصول نظری مورد نیاز برای یک هنرجوی تئاتر تاکید شود.

teatr

اجرای نمایش «شما» در دانشگاه گیلان

آدرس کوتاه :