بستن
FA EN AR RU FR CHI

بیانیه دانشگاه گیلان به مناسبت روز جهانی قدس

بیانیه دانشگاه گیلان به مناسبت روز جهانی قدس


بیانیه دانشگاه گیلان به مناسبت روز جهانی قدس

بسم الله الرحمن الرحیم

روزقدس، یادگار ارزشمند امام راحل خمینی کبیر (ره)، روز اتحاد و وحدت آزادیخواهان جهان و نماد همدلی و انسجام ملتهای آزادیخواه جهان در برابر زیاده خواهی های استکبار جهانی و رژیم غاصب اسرائیل است.  اکنون با گذشت چهل سال از انقلاب اسلامی ایران، فریاد روشنگر رهبر کبیر انقلاب، خمینی عظیم الشأن (ره) چنان خواب راحت را از چشمان ستمگران صهیونیست و حامیان قدرت طلب آنان ربوده است که دلاوران حزب اللهی و جوانان سلحشور فلسطینی در سایه پیروی از اندیشه های ناب حضرت امام، خیال باطل اسرائیل بزرگ را به رویایی محال تبدیل کرده است. ابتکار خردمندانه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در نام گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به‌نام روز قدس، نشانگر اهمیت  قضیه فلسطین به عنوان مسئله اول جهان اسلام و لزوم یک پارچگی و اتحاد مسلمین در دفاع از مردم مظلوم و ستم دیده فلسطین و رهائی قدس شریف از چنگال رژیم صهیونیستی است.

      اکنون که سال ها از سخنان پیامبرگونه آن بزرگ مرد الهی گذشته است، شاهد موج گسترده آگاهی بخشی و آزادی خواهی ملت های آزاداندیش جهان هستیم. امروز اسرائیل به رغم سیطره بر سرزمین فلسطین، همچنان از بحران عمیق هویت و مشروعیت رنج می برد و می کوشد  از یک سو تا با تربیت و حمایت عناصر جاهل و متحجر از گروه های تکفیری و تقویت تسلیحاتی آنها در انجام حملات کور تروریستی، منطقه و جهان را نا امن و بی ثبات کند و بر موج اسلام هراسی، مولود جریان های افراطی دامن بزند و از سوی دیگر با تفرقه افکنی میان مذاهب اسلامی، قدرت و عظمت اسلام را نزد افکار عمومی دنیا خدشه دار کند. امروز مسلمانان ایران و جهان، همگام با همه آزاداندیشان دنیا، ظلم و خشونت و تروریسم را در هر نقطه ای از جهان و تحت لوای هر اسم، رسم و آیینی محکوم می کنند و با انسجام و وحدت و همدلی توطئه های شوم و ننگین استکبار جهانی را برملا و خنثی می نمایند.

ما دانشگاهیان دانشگاه گیلان در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در تاریخ  98/03/10، همراه با همه اقشار و صنوف استان گیلان ضمن شرکت در راهپیمایی روز قدس، با آرمانهای بلند معمار جمهوری اسلامی ایران تجدید عهد می کنیم و با پیروی از رهبر فرزانه انقلاب، بار دیگر حمایت خود را از مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین اعلام می نمائیم.