بستن
FA EN AR RU FR CHI

باقری لنکرانی : برای رسیدن به قدرت نگاهی به ائتلاف با جریان‌های سیاسی ندارم

باقری لنکرانی : برای رسیدن به قدرت نگاهی به ائتلاف با جریان‌های سیاسی ندارم


باقری لنکرانی : برای رسیدن به قدرت نگاهی به ائتلاف با جریان‌های سیاسی ندارم

عضو جبهه پایداری گفت : برای رسیدن به قدرت نگاهی به مسائلی مانند ائتلاف با دیگر جریان‌ها و گروه‌های سیاسی ندارم.

 

 

 

 

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، کامران باقری‌لنکرانی امروز در همایش «ریاست جمهوری یازدهم، شاخص‌ها و معیارها از نگاه جبهه پایداری» که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان در تالار حکمت این دانشگاه برگزار شده بود، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام خمینی (ره)، اظهار کرد: در شرایط کنونی انتخابات ریاست جمهوری یازدهم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه کشور در عین پیشرفت با چالش‌هایی نیز مواجه است، گفت: از مهم‌ترین مباحث مورد توجه در جامعه، پیدا کردن راه برون‌رفت از شرایط اقتصادی موجود است.

*نگاهی به ائتلاف با دیگر جریان‌ها نداریم

عضو جبهه پایداری، اساس فعالیت‌های انتخاباتی برخی افراد و جریان‌ها را طبق لابی و سیاسی‌بازی عنوان کرد و افزود: برخی به جای پرداختن به موضوعات و مسائل اصلی کشور به دنبال حواشی هستند.

وی ادامه داد: این افراد در فضای مجازی سیر و سفر کرده و تصور می‌کنند با لابی‌های پنهان و آشکار می‌توانند به جایی برسند.

باقری‌لنکرانی با تصریح بر اینکه اینگونه افراد نگاهی علاج‌جویانه برای دردها و مشکلات کشور ندارند، خاطرنشان کرد: برای رسیدن به قدرت نگاهی به مسائلی مانند ائتلاف با دیگر جریان‌های و گروه‌های سیاسی نداریم.

وی اضافه کرد: در دانشگاه آموخته‌ایم که هرگاه با یک بیماری مواجه شدیم به دنبال دلیل وقوع آن باشیم و مشکل را به صورت ریشه‌ای برطرف کنیم.

*باید به دنبال ریشه مشکلات اقتصادی باشیم

نامزد جبهه پایداری در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، با بیان اینکه در برابر چالش‌های اقتصادی باید نگاهی علت‌یاب داشته باشیم و علاج‌جویانه رفتار کنیم، یادآور شد: در برابر مشکلات اقتصادی کشور نباید صرفاً به وقایع و مشکلات اخیر نگاه کنیم، بلکه باید به دنبال ریشه مشکلات باشیم.

وی صحنه اقتصاد کشور در سال‌های اخیر را درگیر مشکلات مضاعفی دانست که بیماری اقتصاد کشور را بدتر کرده است و افزود: برخی افراد مشکلات اقتصادی را با موضوع تحریم‌ها یا پرداخت نقدی یارانه‌ها به مردم مرتبط می‌دانند که البته هر کدام از این مسائل تا حدی درست است اما نگاه به این دلایل سطحی نباید موجب فراموش کردن ریشه مشکلات اقتصادی کشور شود.

باقری‌لنکرانی اذعان کرد: برخی افراد با توجه و تاکید بر وقایع اخیر به دنبال فراموش کردن ریشه مشکلات اقتصادی کشور هستند.

وی با اشاره به تلاش برخی افراد برای احیای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، متذکر شد: با شنیدن اینگونه سخنان مشکوک می‌شویم، زیرا این سازمان در گذشته مشکلات و نقاط ضعف خود را نشان داده بود و معلوم نیست چرا برخی افراد به دنبال احیای آن هستند.

وزیر اسبق بهداشت دولت احمدی‌نژاد، ادامه داد: با برخی رفتارها مشکوک می‌شویم که عده‌ای از افراد نمی‌خواهند به ریشه مشکلات کشور پرداخته شود و گویا توجه به ریشه‌ها به نفع آنها نیست.

*پرداخت یارانه‌ها موجب تحول در زندگی بسیاری از مردم شد

وی به موضوع هدفمندی یارانه‌ها اشاره کرد و یادآور شد: یکی از ایرادهای هدفمندی یارانه‌ها پرداخت نقدی پول به بخش عظیمی از جامعه است.

به گفته باقری‌لنکرانی، پرداخت نقدی پول یارانه‌ها در زندگی برخی از اقشار جامعه نقش چندانی نداشته و در زندگی بسیاری از اقشار جامعه تحول بزرگی را سبب شده است.